Hoppa till sidans innehåll

Final dag 1 - Trippelknock


Final Landslagskval Veteran 2013

De åtta lag som tar sig ur trippelknocken går vidare till dubbelknock dag 2.

 

Kvalificerade lag:

 

Carina Janson 11012 CPC
Clas Janson 11050 CPC
Simon Cohen 14776 CPC
     
Tommy Åberg 11956 LBJ
Rolf Bonäs 11922 LBJ
Ann-Kristin Rosén 26303 LBJ
     
Åke Börjesson 10319 HÄL
Bo Haraldsson 15546 HÄL
Daniel Lindgren 13420 HÄL
     
Leif Eckerman 15230 BSJ
Kent Nilsson 14546 BSJ
Adalbert Kamerer 14905 FPS
     
Ola Stenbrink 20794 FFP
Sune Moberg 25730 VAR
Kenneth Johansson 13821 VAR
     
Kjell Andersson 22339 .018
Lars Frykberg 11439 .018
Eric Ericson 10866 EBP
     
Rune Åström 21024 LUL
Mats Lindgren 11412 BOD
Rolf Lindgren 11413 BOD
     
Anders Tapper 13619 QUA
Leif Ljungsryd 18720 QUA
Palle Olsen 13598 QUA
     
Dennis Duvenfelt 15076 BRO
Bertil Adlivankin 12491 BRO
Lars Ekroth 20942 BOO
     
Britt-Louice Andersson 18659 LUL
Tommy Baudin 24214 LUL
Sven Sundberg 18658 LUL
     
Kjell Karp 13886 NOR
Curt Renkonen 13895 NOR
Staffan Karp 13889 NOR
     
Ulf Bolve 24331 LEJ
Göran Gustavsson 10052 LEJ
Kenneth Johansson 11268 LEJ
     
Björn Hansson 10490 FJÄ
Ronny Andersson 12124 FJÄ
Karl-Erik Svensson 21155 FJÄ
     
Bengt Malmström 15008 BRO
Jan Östgren 20253 BRO
Hasse Ekström 13037 BRO
     
Hannu Kolehmainen 14061 SKT
Gert Andersson 10314 SKT
Bert-Ove Sund 17683 SKT
     
Åke Löwbeer 15251 MAR
Leif Bäckström 13987 MAR
Håkan Engman 16546 MAR

 

UPPDATERAD 2013-05-28

Trippelknock (0)


Carina Janson CPC

13

F1 Förlorare

Leif Eckerman BSJ, FPS

   

Leif Eckerman BSJ, FPS

5

Vinnare

Carin Janson CPC

 12 

F9 Förlorare

Carin Janson CPC

 


Åke Börjesson HÄL

5

Vinnare

Kjell Andersson 018, EBP

13

Vinnare

Kjell Andersson 018, EBP

1


Kjell Andersson 018, EBP

13

F2 Förlorare

Åke Börjesson HÄL


Vinnare S0a (vidare)

Anders Tapper QUA

Ola Stenbrink VAR, FFP

13

F3 Förlorare

Tommy Åberg LBJ

F13 Förlorare

Kjell Andersson 018, EBP

Tommy Åberg LBJ

7

Vinnare 

Ola Stenbrink VAR, FFP

0

Vinnare

Anders Tapper QUA

13


Rune Åström LUL, BOD

10

Vinnare

Anders Tapper QUA 13

F10 Förlorare

Ola Stenbrink VAR, FFP


Anders Tapper QUA

13

F4 Förlorare

Rune Åström LUL, BOD



Bengt Malmström BRO

13

F5 Förlorare

Britt-Louice Andersson LUL



Britt-Louice Andersson LUL

3

Vinnare

Bengt Malmström BRO

2

F11 Förlorare

Bengt Malmström BRO


Kjell Karp NOR

13

Vinnare

Kjell Karp NOR

13

Vinnare

Kjell Karp NOR

13

 


Ulf Bolve LEJ

6

F6 Förlorare

Ulf Bolve LEJ


Vinnare S0b (vidare)

Kjell Karp NOR

 

Björn Hansson FJÄ

8

F7 Förlorare

Björn Hansson FJÄ


F14 Förlorare

Dennis Duvenfelt BRO

 

Dennis Duvenfelt BRO

13

Vinnare

Dennis Duvenfelt BRO

13

Vinnare

Dennis Duvenfelt BRO

5

 


Hannu Kolomainen SKT

2

Vinnare

Åke Löwbeer MAR

7

F12 Förlorare

Åke Löwbeer MAR


Åke Löwbeer MAR

13

F8 Förlorare

Hannu Kolomainen SKT
 
Trippelknock (1)


F1

Leif Eckerman BSJ, FPS

13

F15 Förlorare

Åke Börjesson HÄL



F2

Åke Börjesson HÄL

5

Vinnare

Leif Eckerman BSJ, FPS

13

F19 Förlorare

Rune Åström LUL, BOD


F3

Tommy Åberg LBJ

 0     

Vinnare

Rune Åström LUL, BOD

4

Vinnare

Leif Eckerman BSJ, FPS

13

Vinnare S1a (vidare)

Leif Eckerman BSJ, FPS

F4

Rune Åström LUL, BOD

 13          

F16 Förlorare

Tommy Åberg LBJ

F14

Dennis Duvenfelt BRO

 4     

F21 Förlorare

Dennis Duvenfelt BRO

F5

Britt-Louice Andersson LUL 

5

F17 Förlorare

Britt-Louice Andersson LUL

F13

Kjell Andersson 018, EBP

6

F22 Förlorare

Kjell Andersson 018, EBP

F6

Ulf Bolve LEJ

13

Vinnare

Ulf Bolve LEJ

13

Vinnare

Ulf Bolve LEJ

13

Vinnare S1b (vidare)

Ulf Bolve LEJ

F7

Björn Hansson FJÄ

13

Vinnare

Björn Hansson FJÄ

6

F20 Förlorare

Björn Hansson FJÄ


F8

Hannu Kolomainen SKT

12

F18 Förlorare

Hannu Kolomainen SKT




F9 

Carin Janson CPC

13

F23 Förlorare

Ola Stenbrink VAR, FFP



F10

Ola Stenbrink VAR, FFP

2

Vinnare

Carin Janson CPC

13

F25 Förlorare

Åke Löwbeer MAR


F11

Bengt Malmström BRO

 

Vinnare

Åke Löwbeer MAR

6

Vinnare S1c (vidare)

Carin Janson CPC

 


F12

Åke Löwbeer MAR

13

F24 Förlorare

Bengt Malmström BRO


Trippelknock (2)


F15

Åke Börjesson HÄL

13

Förlorare ut

Tommy Åberg LBJ



F16

Tommy Åberg LBJ

4

Vinnare

Åke Börjesson HÄL

13

Förlorare ut

Bengt Malmström BRO



F24

Bengt Malmström BRO

4

Vinnare

Åke Börjesson HÄL

0

Vinnare S2a (vidare)

Dennis Duvenfelt BRO



F21

Dennis Duvenfelt BRO

13

Förlorare ut

Åke Börjesson HÄL

 

 

F17

Britt-Louice Andersson LUL

2

Förlorare ut

Britt-Louice Andersson LUL



F18

Hannu Kolomainen SKT

13

Vinnare

Hannu Kolomainen SKT

13

Förlorare ut

Ola Stenbrink VAR, FFP



F23

Ola Stenbrink VAR, FFP

1

Vinnare

Hannu Kolomainen SKT

13

Vinnare S2b (vidare)

Hannu Kolomainen SKT



F22

Kjell Andersson 018, EBP

9

Förlorare ut

Kjell Andersson 018, EBP


F19

Rune Åström LUL, BOD

13

Förlorare ut

Björn Hansson FJÄ


 

F20

Björn Hansson FJÄ

10

Vinnare

Rune Åström LUL, BOD

0

Vinnare S2c (vidare)

Åke Löwbeer MAR

 
F25

Åke Löwbeer MAR

13

Förlorare ut

Rune Åström LUL, BOD

Uppdaterad: 2013-06-03 06:42
Skribent: Jågus
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link