Hoppa till sidans innehåll

Halmstad - trippelknock lördag


Lördag, trippelknock med 14 lag.

De åtta lag som tar sig ur trippelknocken går vidare till söndagens dubbelknock.

 

Trippelknock (0)


Jonny Patron


F1 X

   

X

 

Jonny Patron

F9 Göran Borgman


Göran Borgman

 

Göran Borgman

Jonny Patron

 


Björn Hansson


F2 Björn Hansson


Vinnare S0a (vidare som lag 1 till dubbelknock)
Jonny Patron

Inger Löfgren


F3 Britt Ahlqvist



F13 Kjell Klintgren

Britt Ahlqvist


Inger Löfgren

 

Kjell Klintgren

Kjell Klintgren

 

Kjell Klintgren

 

F10 Inger Löfgren


Åke Börjesson


F4 Åke Börjesson

 



Carina Janson


F5 Ola Stenbrink

 



Ola Stenbrink


Carina Jansson

 

F11 Carina Jansson

 


Sven Jönhede

Sven Jönhede

Sven Jönhede 

 


Claes Svensson


F6 Claes Svensson

 


Vinnare S0b (vidare som lag 2 till dubbelknock)Yngve Evaldsson

Gunilla Simonsson


F7 Gunilla Simonsson

 


F14 Sven Jönhede

 

Yngve Evaldsson


Yngve Evaldsson
Yngve Evaldsson 

 


x

Anders Tapper

F12 Anders Tapper

 


Anders Tapper


F8 X


 
Trippelknock (1)


X

F15 X

 



Björn Hansson

Björn Hansson

F19 X

 


Britt Ahlqvist

Åke Börjesson
Vinnare

 Åke Börjesson

Vinnare S1a (vidare som lag 3 till dubbelknock)

Åke Börjesson

 

Åke Börjesson
       

F16 Britt Ahlqvist

 

F14 Sven Jönhede  

 

 

F21 Sven Jönhede

 

Ola Stenbrink

F17 Förlorare

 

F13 Kjell Klintgren

F22 Kjell Klintgren

 

Claes Svensson

Vinnare
Claes Svensson

Vinnare S1b (vidare som lag 4 till dubbelknock)

 Claes Svensson

Gunilla Simonsson

 

Gunilla Simonsson

 

F20 Gunilla Simonsson

 


 

F18 X

 




F9 Göran Borgman

F23 Göran Borgman

 



F10 Inger Löfgren

Inger Löfgren

F25 Inger Löfgren

 


F11 Carina Jansson

Carina Jansson

Vinnare S1c (vidaresom lag    5 till dubbelknock)Carina Jansson

 


F12 Anders Tapper

F24 Anders Tapper


 


Trippelknock (2)


F15  X

 

Förlorare ut  X

 



F16 Britt Ahlqvist

 

Britt Ahlqvist

 

Förlorare ut Anders Tapper

 



F24 Anders Tapper

Vinnare Britt Ahlqvist

Vinnare S2a (vidare som lag 6 till dubbelknock)
Britt Ahlqvist

 



F21 Sven Jönhede

 

Förlorare ut Sven Jönhede

 

F17 Ola Stenbrink

 

Förlorare ut X

 



F18 X

 

Vinnare Ola Stenbrink

Förlorare ut Göran Borgman

 



F23 Göran Borgman

 

Vinnare Ola Stenbrink

Vinnare S2b (vidare som lag 7 till dubbelknock)  Ola Stenbrink

 



F22 Kjell Klintgren

 

Förlorare ut Kjell Klintgren

 


F19 Björn Hansson

 

Förlorare ut Björn Hansson wo

 


  F20 Gunilla Simonsson

Vinnare Gunilla Simonsson wo


Vinnare S2c (vidare som lag 8 till dubbelknock)Inger Löfgren

 
F25 Inger Löfgren

 

Förlorare ut Gunilla Simonsson

 

Uppdaterad: 2015-01-15 13:32

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link