Hoppa till sidans innehåll

Luleå - trippelknock lördag


Lördag, trippelknock med 14 lag.

De åtta lag som tar sig ur trippelknocken går vidare till söndagens dubbelknock.

 

Trippelknock (0)


Åke Löwbeer13


F1 Förlorare

   

X0

 

Vinnare
Åke Löwbeer  13

 


F9 Förlorare


Östen Myrevik 13

 

Vinnare
Östen Myrevik  6

Vinnare
Åke Löwbeer 6

 


Ole Jansson 7


F2 Förlorare


Vinnare S0a (vidare som lag 1 till dubbelknock) Anders Nyström

Anita Utterström 13


F3 Förlorare



F13 Förlorare

Jan-Olof Holmström 2


Vinnare
Anita Utterström 8

 

Vinnare
Anders Nyström 13

Mats Hult 9

 

Vinnare
Anders Nyström 13

 

F10 Förlorare


Anders Nyström 13


F4 Förlorare

 



Rune Åström 12


F5 Förlorare

 



Ole Gröndahl 13


Vinnare
Ole Gröndahl

13

F11 Förlorare

 


Christer Jansson 13

Vinnare
Christer Jansson 7

Vinnare

Ole Gröndahl 13


Tore Pettersson 5


F6 Förlorare

 


Vinnare S0b (vidare som lag 2 till dubbelknock) Ole Gröndahl

Tage Öhlén 13


F7 Förlorare

 


F14 Förlorare

 

Britta Westergaard 8


Vinnare
Tage Öhlén 13
Vinnare

Tage Öhlén 9


x 0

Vinnare 
Kjell Karp 9

F12 Förlorare

 


Kjell Karp13


F8 Förlorare


 
Trippelknock (1)


F1 X0

F15 Förlorare

 



F2 Ole Jansson 13

Vinnare
Ole Jansson 4

F19 Förlorare

 


F3 Jan-Olof Holmström 13

Vinnare
Jan-Olof Holmström 13
Vinnare

Jan-Olof Holmström 6

Vinnare S1a (vidare som lag 3 till dubbelknock) Tage Öhlén

 

F4 Mats Hult 9
      

F16 Förlorare

 

F14 Tage Öhlén 13

 

 

F21 Förlorare

 

F5 Rune Åström 11

F17 Förlorare

 

F13 Åke Löwbeer 13

F22 Förlorare

 

F6 Tore Pettersson 13

Vinnare
Tore Pettersson 13
Vinnare
Tore Pettersson 5

Vinnare S1b (vidare som lag 4 till dubbelknock) Åke Löwbeer

 

F7 Britta Westergaard 13

 

Vinnare
Britta Westergaard 8

 

F20 Förlorare

 


F8 X 0

 

F18 Förlorare

 




F9  Östen Myrevik 6

F23 Förlorare

 



F10 Anita Utterström13

Vinnare Anita Utterström 10

F25 Förlorare

 


F11Christer Jansson 0

Vinnare
Kjell Karp 13

Vinnare S1c (vidare som lag 5 till dubbelknock) Kjell Karp

 


F12 Kjell Karp 13

F24 Förlorare

 


Trippelknock (2)


F15 X 0

 

Förlorare ut

 



F16 Mats Hult 13

 

Vinnare
Mats Hult 8

 

Förlorare ut

 



F24
Christer Jansson 13
Vinnare
Christer Jansson 13

Vinnare S2a (vidare som lag 6 till dubbelknock) Christer Jansson

 



F21 Jan-Olof Holmström 3

 

Förlorare ut

 

F17 Rune Åström 13

Förlorare ut

 



F18 X 0

 

Vinnare
Rune Åström 13

Förlorare ut

 



F23 Östen Myrevik 7

 

Vinnare Rune Åström 10

Vinnare S2b (vidare som lag 7 till dubbelknock) Tore Pettersson

 



F22 Tore Pettersson 13

 

Förlorare ut

 


F19 Ole Jansson 6

 

Förlorare ut

 


  F20 Britta Westergaard 13

Vinnare Britta Westergaard 13

Vinnare S2c (vidare som lag 8 till dubbelknock) Britta Westergaard

 
F25 Anita Utterström 4

 

Förlorare ut

 

Uppdaterad: 2015-01-15 13:32

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link