Hoppa till sidans innehåll

Finalspel Norrköping - lördag Trippelknock


De åtta lag som tar sig ur trippelknocken går vidare till spel dag två, söndag.

Kvalificerade lag till finalspelet finns i sin helhet här.

Bilder på kvalificerade lag från grundomgången finns här.

 

Trippelknock (0)


Lag

Åke Löwbeer / MAR

Förlorare till F1:

Åke Löwbeer / MAR

   

Lag

Mats Lindén / QUA

 

Mats Lindén / QUA

Förlorare till F9  

Mats Lindén / QUA 


Lag

Stefan Månsson / CAR

 

Stefan Månsson / CAR

 

Stefan Månsson / CAR


Lag

Assar Lindkvist / LUL

Förlorare till F2

Assar Lindkvist / LUL


Vinnare S0a

Bertil Adlivankin / BRO/BOO

Lag

Kjell Andersson / 018

Förlorare till F3

Göran Ekroth / BOO 
 

Förlorare till F13

Stefan Månsson / CAR

Lag

Göran Ekroth / BOO

 

Kjell Andersson / 018 

 

Bertil Adlivankin / BRO/BOO


Lag

Dennis Videll / BVP

 

Bertil Adlivankin / BRO/BOO

Förlorare till F10

Kjell Andersson / 018


Lag

Bertil Adlivankin / BRO/BOO

Förlorare till F4

Dennis Videll / BVP



Lag

Klas Hedengren / BOO/MAR

Förlorare till F5

Klas Hedengren / BOO/MAR



Lag

Hans-Åke Svensson / VAR

 

Hans-Åke Svensson / VAR 

Förlorare till F11

Hans-Åke Svensson / VAR


Lag

Gunilla Simonsson / KNF

 

Tommy Åberg / LBJ

 

Tommy Åberg / LBJ


Lag 

Tommy Åberg / LBJ

Förlorare till F6

Gunilla Simonsson / KNF


Vinnare S0b  

Carina Janson / TBG

Lag

Rune Åström / BOD

Förlorare till F7

Hannu Kolehmainen / SKT


Förlorare till F14

Tommy Åberg / LBJ

Lag

Hannu Kolehmainen / SKT

 

Rune Åström / BOD

 

Carina Janson / TBG


Lag

Kjell Karp / NOR

 

Carina Janson / TBG 

Förlorare till F12

Rune Åström / BOD


Lag

Carina Janson / TBG

Förlorare till F8:

Kjell Karp / NOR

 
Trippelknock (1)


F1

Åke Löwbeer / MAR 

Förlorare till F15:

Assar Lindkvist / LUL



F2

Assar Lindkvist / LUL

 

Åke Löwbeer / MAR

Förlorare till F19

Åke Löwbeer / MAR


F3

Göran Ekroth / BOO

 

Göran Ekroth / BOO

 

Göran Ekroth / BOO

Vinnare S1a   

Tommy Åberg / LBJ

F4

Dennis Videll / BVP

Förlorare till F16

Dennis Videll / BVP

F14

Tommy Åberg / LBJ 

Förlorare till F21

Göran Ekroth / BOO

F5

Klas Hedengren / BOO /MAR

Förlorare till F17

Gunilla Simonsson / KNF

F13

Stefan Månsson / CAR

Förlorare till F22

Stefan Månsson / CAR

F6

Gunilla Simonsson / KNF

 

Klas Hedengren / BOO/MAR

 

Klas Hedengren / BOO/MAR

Vinnare S1b  

Klas Hedengren / BOO/MAR

F7  

Hannu Kolehmainen / SKT 

 

Hannu Kolehmainen / SKT 

Förlorare till F20

Hannu Kolehmainen / SKT


F8

Kjell Karp / NOR 

Förlorare till F18:

Kjell Karp / NOR




F9 

Mats Lindén / QUA

Förlorare till F23

Mats Lindén / QUA



F10 

Kjell Andersson / 018

 

Kjell Andersson / 018 

Förlorare till F25

Kjell Andersson / 018


F11 

Hans-Åke Svensson / VAR

 

Hans-Åke Svensson / VAR

Vinnare S1c

Hans-Åke Svensson / VAR


F12

Rune Åström / BOD

Förlorare till F24

Rune Åström / BOD


Trippelknock (2)


F15 

Assar Lindkvist / LUL

Förlorare ut

Assar Lindkvist / LUL



F16 

Dennis Videll / BVP

 

Dennis Videll / BVP

Förlorare ut

Rune Åström / BOD



F24

Rune Åström / BOD

 

Dennis Videll / BVP

Vinnare S2a

Göran Ekroth / BOO



F21

Göran Ekroth / BOO

Förlorare ut

Dennis Videll / BVP

F17 

Gunilla Simonsson / KNF

Förlorare ut:

Kjell Karp / NOR



F18 

Kjell Karp / NOR

 

Gunilla Simonsson / KNF

Förlorare ut

Gunilla Simonsson / KNF



F23

Mats Lindén / QUA

 

Mats Lindén / QUA

Vinnare S2b

Stefan Månsson / CAR



F22

Stefan Månsson / CAR

Förlorare ut

Mats Lindén / QUA


F19

Åke Löwbeer / MAR

Förlorare ut

Hannu Kolehmainen / SKT

 
 

F20

Hannu Kolehmainen / SKT

 

Åke Löwbeer / MAR

Vinnare S2c 

Åke Löwbeer / MAR

 

F25

Kjell Andersson / 018

Förlorare ut

Kjell Andersson / 018

Uppdaterad: 2015-05-30 21:24

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link