Hoppa till sidans innehåll

Gävle trippelknock - lördag


De åtta lag som tar sig ur trippelknocken går vidare till spel söndag.

 

Trippelknock (0)


Lag Klas Hedengren


Förlorare till F1:

WO

   
X - vakans

 

Vinnare: 

Lag Klas Hedengren 13


Förlorare till F9


Lag Kenneth Tengström

 

Lag Kenneth Tengström 4

Lag Klas Hedengren 13

 


WO


Förlorare till F2


Vinnare S0a (vidare till spel söndag)
Lag Klas Hedengren

Lag Bengt Malmström 13


Förlorare till F3



Förlorare till F13

Lag Sten Ek 12


Lag Bengt Malmström 10

 

Lag Kjell Andersson 6


Lag Tommy Åberg 6

 

Lag Kjell Andersson 13

 

Förlorare till F10


Lag Kjell Andersson 13


Förlorare till F4

 



Lag Bertil Adlivanking 13


Förlorare till F5

 



Lag Sten-Åke Bergström 1


Lag Bertil Adlivanking 13

 

Förlorare till F11

 


Lag Bengt Berglund 7

Lag Robert Petersohn 6

 Lag Bertil Adlivanking 13

 


Lag Robert Petersohn 13

Förlorare till F6

 


Vinnare S0b (vidare till spel söndag)

Lag Bertil Adlivanking 

Lag Tommy Boholm


Förlorare till F7

WO


Förlorare till F14

 

Lag Hans Brandin - WO


 Lag Tommy Boholm 8

Lag Lee Ekström 9


X - vakans

Vinnare:
Lag Lee Ekström 13

Förlorare till F12


Lag Lee Ekström

Förlorare till F8:

WO


 
Trippelknock (1)


F1

WO 

Förlorare till F15:

WO



F2
WO

WO

Förlorare till F19

 


F3    

Lag Sten Ek 13

Lag Sten Ek 

Lag Sten Ek 13 

Vinnare S1a (vidare till spel söndag)
Lag Sten Ek

 

F4
 Lag Tommy Åberg 0

 

 

F14 

Lag Lee Ekström 10

 

Förlorare till F21

 

F5
Lag Sten-Åke Bergström 13

Bergström 

 

F13
Lag Kjell Andersson 12

Förlorare till F22

 

F6
Lag Bengt Berglund 10
WO

Lag Sten-Åke Bergström 13

Vinnare S1b (vidare till spel söndag)

Lag Sten-Åke Bergström 

F7

WO

Vinnare

WO

Förlorare till F20
WO


F8

WO

Förlorare till F18:

WO




F9 Tengström 5

Förlorare till F23

 



F10 Malmström 13

Lag Bengt Malmström 12

Förlorare till F25

 


F11 Pettersohn
13

Vinnare
Lag Robert Petersohn 13

Vinnare S1c (vidare till spel söndag)
Lag Robert Petersohn 

 


F12 Boholm 8

Förlorare till F24

 


Trippelknock (2)


F15

vakans - WO

Förlorare ut:

WO



F16

Lag Tommy Åberg

Lag Tommy Åberg 13

 

Förlorare ut
Lag Tommy Boholm 

 



F24
Lag Tommy Boholm 12
Vinnare
Lag Tommy Åberg 13

Vinnare S2a (vidare till spel söndag)
Lag Tommy Åberg 

 



F21

Lag Lee Ekström 11

Förlorare ut

Lag Lee Ekström 

F17 Berglund

 

Förlorare ut:

WO



F18

WO

Lag Bengt Berglund 6

Förlorare ut
Lag Bengt Berglund

 



F23

Lag Kenneth Tengström 13

Vinnare
Lag Kenneth Tengström 3

Vinnare S2b (vidare till spel söndag)
Lag Kjell Andersson

 



F22

Lag Kjell Andersson 13

Förlorare ut

Lag Kenneth Tengström


F19

WO

Förlorare ut
WO

 


  F20
WO
Vinnare
WO

Vinnare S2c (vidare till spel söndag)
Lag Bengt Malmström 

 
F25

Lag Bengt Malmström 

Förlorare ut

 

Uppdaterad: 2015-05-09 20:43

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link