Hoppa till sidans innehåll

Finalspel Falkenberg – lördag, trippelknock


De åtta lag som tar sig ur trippelknocken (S0a, S0b, S1a, S1b, S1c, S2a, S2b, S2c) går vidare till söndagens spel.

Kvalificerade lag till finalspelet finns i sin helhet här.

Trippelknock (0)      

Lag

Callderyd/Johansson/Kolehmainen, GBB/TPC/TRX

Förlorare till F1

 Ingelstedt

   

Lag

Ingelstedt/Johansson/Widing/Trogen, SKT/HÄL/DEB/DEB

 Calderyd

Förlorare till F9  

 Higa

 

Lag

Higa/Nilsson/Käsper/Ljungkvist, QUA/QUA/NOB/QUA

Higa, QUA/NOB

 Callderyd

 

Lag

VAKANT (Utterström m fl)

Förlorare till F2

VAKANT 

 

Vinnare S0a

Callderyd

Lag

Mattsson/Ekroth/Håkansson/Ekwall, BOO

Förlorare till F3

 Patron

 

Förlorare till F13

Baaz

Lag

Patron/Evaldsson/Berg, KÄR

 Mattsson

Baaz

 

Lag

Eklöf/Ekström/Vejdegren/Vejdegren, BRO

 Baaz

Förlorare till F10

Mattsson

 

Lag

Baaz/Sund/Larsson, SKT

Förlorare till F4

 Eklöf

   

Lag

Adlivankin/Duvenfelt/Andersson/Wieveg, BRO

Förlorare till F5

 Claesson

   

Lag

Claesson/Claesson/Bergh/Andersson, BON/BON/BON/BHM

 Adlivankin

Förlorare till F11

 Adlivankin

 

Lag

Espejo/Karlsson/Bjerkland/Lundqvist, VÄX/VÄX/CAL/VÄX

 Hervieu

 Hervieu

 

Lag 

Hervieu/Vejdegren/Lindeberg, BOO

Förlorare till F6

Espejo

 

Vinnare S0b  

Bäckström

Lag

Bäckström/Bengtsson/Näs/Löwbeer, MAR

Förlorare till F7

 Olsson

 

Förlorare till F14

Hervieu

Lag

Olsson/Bengtsson/Patron, KÄR

 Bäckström

 Bäckström

 

Lag

Marell/Kemvall/Åkesson/Friberg, BRO

 Nordin

Förlorare till F12

 Nordin

 

Lag

Nordin/Pettersson/Jansson/Nordin, SKL

Förlorare till F8:

 Marell

   
Trippelknock (1)      

F1

 Ingelstedt

Förlorare till F15:

VAKANT

   

F2

VAKANT

 Ingelstedt

Förlorare till F19

 Ingelstedt

 

F3

 Patron

 Patron

 Patron

Vinnare S1a   

Patron

F4

 Eklöf

Förlorare till F16

 Eklöf

F14

 Hervieu

Förlorare till F21

Hervieu

F5

 Claesson

Förlorare till F17

 Claesson

F13

 Baaz

Förlorare till F22

Baaz

F6

 Espejo

 Espejo

 Espejo

Vinnare S1b  

Espejo

F7  

 Olsson

 Olsson

Förlorare till F20

 Olsson

 

F8

 Marell

Förlorare till F18:

 Marell

   
 

F9 

 Higa

Förlorare till F23

 Higa

 
 

F10 

 Mattsson

 

 Mattsson

Förlorare till F25

Mattsson

 

F11 

 Adlivankin

 

 Adlivankin

Vinnare S1c

Adlivankin

 

F12

Nordin

Förlorare till F24

 Nordin

 
Trippelknock (2)      

F15 

VAKANT

Förlorare ut

VAKANT

   

F16 

 Eklöf

 Eklöf

Förlorare ut

 Nordin

 
 

F24

 Nordin

 Eklöf

Vinnare S2a

Hervieu

   

F21

 Hervieu

Förlorare ut

Eklöf

F17 

 Claesson

Förlorare ut:

 Claesson

   

F18 

 Marell

 Marell

Förlorare ut

 Marell

 
 

F23

 Higa

 Higa

Vinnare S2b

Baaz

   

F22

 Baaz

Förlorare ut

Higa

 

F19

 Ingelstedt

Förlorare ut

 Ingelstedt

 
 

F20

 Olsson

 Olsson

Vinnare S2c 

Mattsson

   

F25

 Mattsson

Förlorare ut

Olsson

Uppdaterad: 2017-06-11 01:31
Skribent: Lasse Franck

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 08-699 64 60
E-post: This is a mailto link