Hoppa till sidans innehåll

DM


29-31/5 DM
Arr. NSBF och Guldstadens BC, Domare: Anders Lundström
Damsingel, 39 spelare
1. Charlotte Sällbom -SUN
2. Birgit Wennberg -BOD
3. Helene Rosenholm -SUN
4. Emelie Brännström -GBC

Veteran65 singel, 43 spelare
1. Åke Vallin -GBC
2. Gustaf Ström -BOD
3. Kurt Johnsson -LUL
4. Göran Sjöstedt -LUL

Veteran55 singel, 24 spelare
1. Rune Åström -LUL
2. Sven Sundberg -LUL
3. Tomas Holmin -SKÖ
4. Tore Pettersson -GBC

Öppen singel, 50 spelare
1. Erik Jansson -KLX
2. Magnus Sandberg -NOR
3. Morgan Norberg -SKÖ
4. Daniel Andersson -SKÖ

Mixeddubbel, 43 lag
1. Agneta Johansson, Erik Jansson -KLX
2. Maria Bergström, Jörgen Ekholm -SUN
3. Birgit Wennberg, Anders Nyström -BOD
4. Siv Ek, Göte Ek -BOD

Veteran55 mixeddubbel, 26 lag
1. Kerstin Söderman, Vidar Österlund -SKÖ
2. Cerstin Pettersson, Tore Pettersson -GBC
3. Britt Ahlström, Stig Sundström -BOD
4. Maud Forsberg, Sonny Forsberg -SKÖ

Veteran65 mixeddubbel, 25 lag
1. Märta Marklund, Ingvar Lundmark -GBC
2. Britt Frånberg, Carl-Erik Grahn -SKÖ
3. Siv Fridesjö, Gösta Fridesjö -BOD
4. Ulla-Britt Granqvist, Torgny Granqvist -BOD

Damdubbel, 28 lag
1. Kamilla Sedergren, Charlotte Sällbom -SUN
2. Birgitta Fahlgren, Emelie Brännström -GBC
3. Maria Bergström, Ulrika Larsson -SUN
4. Birgit Ekström, Kerstin Hedehag -SKÖ

Öppen dubbel, 36 lag
1. Morgan Norberg, Patrik Thelaus -SKÖ
2. Tommy Andersson, Stefan Bergström -SUN
3. Erik Jansson, Tommy Rytkönen -KLX
4. Bernt Johansson, Tommy Lundström -BOD

Veteran55 dubbel, 13 lag
1. Arne Malmström, Benny Martinsson -BOD
2. Nils Holmström, Göte Ek -BOD
3. Anders Nyström, Kennet Ericsson -BOD
4. Vidar Österlund, Sonny Forsberg -SKÖ

Veteran65 dubbel, 26 lag
1. Per-Ola Stenman, Lars Widgren -LUL
2. Margit Stenlund, Kurt Jakobsson -GBC
3. C-G Hedlund, Åke Jacobsson -GBC
4. Britt Frånberg, Carl-Erik Grahn -SKÖ

Damtrippel, 15 lag
1. Julia Ekholm, Annica Jonsson, Charlotte Sällbom -SUN
2. Cecilia Forsell, Emelie Brännström, Birgitta Fahlgren -GBC
3. Ewa Hahn-Karp, Jeanette Olofsson, Gabriella Karp -NOR
4. Maria Bergström, Ulrika Larsson, Kamilla Sedergren -SUN

Öppen trippel, 27 lag
1. Ulf Persson, Christer Pettersson, Esko Sedergren -SUN
2. Daniel Andersson, Patrik Thelaus, Morgan Norberg -SKÖ
3. Niklas Lindström, Abbe Mouline, L-A Andersson -SKÖ
4. Göran Johansson, Kalle Tarén, Rolf Lindgren -KLX

Veteran55 trippel, 11 lag
1. Tomas Holmin, Stig Fernström, Vidar Österlund -SKÖ
2. Anders Nyström, Kennet Ericsson, Rolf Nïlsson -BOD
3. Einar Karlsson, Manfred Wikström, Bengt Åkvist -LUL
4. Eivor Astergren, Olle Martinsson, Göran Enqvist -GBC

Veteran65 trippel, 20 lag
1. Ove Löfbom, Carl-Gunnar Hedlund, Åke Jacobsson -GBC
2. Ulla-Britt Granqvist, Britt Ahlström, Torgny Granqvist -BOD
3. Martti Tarén, Gunnar Henriksson, Henning Nilsson -KLX
4. Elsie Marklund, Ragnhild Carlén, Ingvar Lundmark -GBC

Kval till Skytte SM, 25 deltagare
1. Mikael Rännar -NOR
2. Morgan Norberg -SKÖ
3. Erik Jansson -KLX
4. Johnny Ekholm -SUN

Juniorkvalet
1. Emelie Brännström -GBC
2. Alexander Lindström -NOR
3. Love Engman -NOR

Uppdaterad: 2011-05-22 20:44
Skribent: Magnus Sandberg

gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 070-270 62 80
E-post: This is a mailto link

Se all info