Hoppa till sidans innehåll

DM 2015


  • Lag DM V65 & V55  21 - 22 mars 2015, Upsala Petanque Club (UPS) Se inbjudan >>

  • Stora DM samtliga klasser 15 - 17 maj 2015, Näs IF Boule (NÄS) Inbjudan, Mat, Boende

  • Mix DM samtliga klasser 30 - 31 maj 2015, Upsala Petanque Club (UPS) Inbjudan >>

  • Generations DM 29 - 30 augusti 2015, Söbyängens Bouleklubb, Örebro (SÖR) Inbjudan >>

  • Lag DM Öppen och Dam 10 - 11 oktober 2015 Eskilstuna Boule Petanque Sällskap (EBP)  Läs inbjudan här >>


DM-Resultat 2015

 

 2015-10-10 Lag DM Öppen
(EBP)

Öppen 3+3 Grupp (D)    Antal lag 15
Tävlingsledare: Tomas Sjöberg Huvuddomare: Stefan Berndtsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Oskar Augustsson 23629 SÖR
1 Oliver Qvarnström 24819 SÖR
1 Lucas Rudin 30284 SÖR
1 Roger Gerdvall 20515 SÖR
1 Jonas Sjökvist 21477 SÖR
1 Adam Nilsson 24333 SÖR
2 Therese Broberg 18279 BTT
2 Signe Holgersson 24649 BTT
2 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
2 Kenneth Tengström 10735 BTT
2 Pontus Tengström 10736 BTT
2 Patrik Thelaus 13069 BTT
3 Stefan Berglund 14783 GRI
3 Eva Borgö 17767 GRI
3 Jan Borgö 11007 GRI
3 Anders Johansson 28386 GRI
3 Christian Karlsson 11016 GRI
3 Jerry Karlsson 12168 GRI
3 Åsa Jonsson 21738 LBJ
3 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
3 Rolf Raumer 28391 LBJ
3 Jan Sandström 29658 LBJ
3 Lena Stenbeck 11929 LBJ
3 Birgit Östling 30508 LBJ

lagdmoppen2015 

 


 2015-10-11 Lag DM Dam
(EBP)

Dam Trippel Grupp (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Tomas Sjöberg Huvuddomare: Stefan Berndtsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Cattis Gustavsson 12114 OPP
1 Lena Antman 29023 OPP
1 Catta Eriksson 24968 OPP
2 Therese Broberg 18279 BTT
2 Signe Holgersson 24649 BTT
2 Åsa Tengström 16026 BTT
3 Sandra Ericsson- Medin 10881 EBP
3 Anne-Maith Persson 10898 EBP
3 Monica Lind 29625 EBP
3 Clary Christansson 28639 SÖR
3 Agneta Nymark 28697 SÖR
3 Birgitta Rasmusson 27727 SÖR
 lagdmdam2015

 2015-08-29 SvBF Generations DM
(SÖR)

Öppen Trippel Grupp (D)    Antal lag 10
Tävlingsledare: Lars Nilsson Huvuddomare: Benjamin Berndtsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Anna-Karin Gräffelt 22882 OPP
1 Lasse Kallionpää 22880 OPP
1 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
2 Elias Larsson 31637 SÖR
2 Birgitta Rasmusson 27727 SÖR
2 Lucas Rudin 30284 SÖR
3 Philip Broberg 31713 BTT
3 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
3 Pia Mäkitalo 31520 BTT
3 Nils Hållén 29555 SÖR
3 Filip Larsson 31638 SÖR
3 Jeffrey Mendelsohn 30012 SÖR
gentrippel2015
 2015-08-30 SvBF Generations DM
(SÖR)

Öppen Dubbel Grupp (D)    Antal lag 16
Tävlingsledare: Lars Nilsson Huvuddomare: Benjamin Berndtsson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Agneta Nymark 28697 SÖR
1 Lucas Rudin 30284 SÖR
2 Philip Broberg 31713 BTT
2 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
3 Per-Olov Augustsson 24334 SÖR
3 Adam Rudin 30287 SÖR
3 Carola Grandin 30960 018
3 William Grandin 30968 TRO
5 Conny Carlsson 22598 SÖR
5 Emmeli Rudin 30286 SÖR
5 Gabriella Berndtsson 31398 BBF
5 Stefan Berndtsson 27159 BBF
5 Lasse Kallionpää 22880 OPP
5 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
5 Olle Eriksson 30971 SÖR
5 Jeffrey Mendelsohn 30012 SÖR
gendubbel2015
2015-05-31 SvBF Mixed DM (UPS)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 23
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Björn Knösch
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Maria Bernström 24904 018
1 Tomas Ruudh 11452 018
2 Oskar Augustsson 23629 SÖR
2 Cajsa Qvarnström 26278 SÖR
3 Signe Holgersson 24649 BTT
3 Pontus Tengström 10736 BTT
3 Lage Hedin 24068 NIL
3 Carina Mård 11758 NIL
5 Anna-Karin Gräffelt 22882 OPP
5 Lasse Kallionpää 22880 OPP
5 Johanna Löfqvist 16259 BTT
5 Niclas Simpson 31802 BTT
5 Oliver Qvarnström 24819 SÖR
5 Malin Sares 27776 SÖR
5 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
5 Ulrica Näslund 29360 OPP
Tacksam för Bild
2015-05-31 SvBF Mixed DM (UPS)
V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 11
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Björn Knösch
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Kenneth Tengström 10735 BTT
1 Åsa Tengström 16026 BTT
2 Ulf Hjelm 11443 018
2 Ingalill Halvarsson 11741 018
3 Margareta Mohlén 17290 LBJ
3 Mats Olsson 11941 LBJ
3 Lena Stenbeck 11929 LBJ
3 Nils Stenbeck 11950 LBJ
5 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
5 Monica Zetterström 12289 LBJ
5 Sten-Åke Bergström 14752 LBJ
5 Birgit Östling 30508 LBJ
Tacksam för Bild
2015-05-31 SvBF Mixed DM (UPS)
V65 Mixed Dubbel Monrad (D)    Antal lag 34
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Björn Knösch
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Seppo Luoma 12807 FLE
1 Tuulikki Luoma 12808 FLE
2 Gunnar Sandberg 26070 018
2 Birgitta Olofsson 28777 018
3 Lars-Olof Larsson 27135 UPS
3 Birgitta Wennerberg 19824 UPS
3 Håkan Blomqvist 25810 FLE
3 Barbro Blomqvist 25811 FLE
5 Bengt Sundelius 30673 FLE
5 Birgitta Sundelius 30674 FLE
5 Nils Hållén 29555 SÖR
5 Pia Hållén 29556 SÖR
5 Bo Ekberg 11011 FLE
5 Lillemor Elihn 31118 FLE
5 Gun-Britt Åhman 30745 STL
5 Jan Åhman 30744 STL
Tacksam för Bild
2015-05-30 SvBF Mixed DM (UPS)
V65 Mixed Trippel Monrad (D)    Antal lag 24
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Björn Knösch
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Lena Gustavson 29546 LBJ
1 Rolf Raumer 28391 LBJ
1 Lars-Inge Wiberg 29000 LBJ
2 Christer Axenstål 11919 LBJ
2 Rolf Cronebratt 19416 LBJ
2 Elisabet Rilling 11945 LBJ
3 Kjell Forsström 24065 KRY
3 Peter Olsson 23536 KRY
3 Britt Rosén 23324 KRY
3 Börje Andersson 29032 LEK
3 Ulla Schönning 25571 LEK
3 Åke Sjöberg 31042 LEK
5 Kjell Wallström 28390 LEK
5 Märta Wallström 28574 LEK
5 Ingvar Kusgård 28901 LEK
5 Anita Käll 29159 UPS
5 Sven-Olof Käll 28865 UPS
5 Lars-Gunnar Medin 31438 UPS
5 Klaus Gucia 31178 OBS
5 Alice Haglund 29864 OBS
5 Lars Haglund 29865 OBS
5 Alf Eriksson 28960 UPS
5 Lars-Olof Larsson 27135 UPS
5 Leni Larsson 28567 UPS

 

 

2015-05-30 SvBF Mixed DM (UPS)
Öppen Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 14
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tommy Lundqvist
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Marianne Henriksson 11736 018
1 Olle Larsson 11451 018
1 Tomas Ruudh 11452 018
2 Signe Holgersson 24649 BTT
2 Niclas Simpson 31802 BTT
2 Pontus Tengström 10736 BTT
3 Oskar Augustsson 23629 SÖR
3 Cajsa Qvarnström 26278 SÖR
3 Lucas Rudin 30284 SÖR
3 Lena Antman 29023 OPP
3 Bosse Eriksson 24967 OPP
3 Catta Eriksson 24968 OPP
5 Anna-Karin Gräffelt 22882 OPP
5 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
5 Ulrica Näslund 29360 OPP
5 Mikael Bartoft 29361 OPP
5 Cattis Gustavsson 12114 OPP
5 Mikael Karlsson 30969 OPP
5 Johanna Löfqvist 16259 BTT
5 Ann-Kristin Rosén 26303 BTT
5 Kenneth Tengström 10735 BTT
5 Bosse Gustafsson 12106 OPP
5 Lasse Kallionpää 22880 OPP
5 Moa Kallionpää 29362 OPP

 

 

2015-05-30 SvBF Mixed DM (UPS)
V55 Mixed Trippel Pool (D)    Antal lag 8
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Björn Knösch
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten-Åke Bergström 14752 LBJ
1 Lena Stenbeck 11929 LBJ
1 Nils Stenbeck 11950 LBJ
2 Gunilla Ahlbin 10868 MAL
2 Kjell Ahlbin 10006 MAL
2 Kerstin Jonsson 19113 MAL
3 Maria Bernström 24904 018
3 Sten Fornell 24905 018
3 Christer Nilsson 16441 018
3 Per-Olov Augustsson 24334 SÖR
3 Lars Nilsson 24332 SÖR
3 Birgitta Rasmusson 27727 SÖR

 

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 22
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Birger Eriksson

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Therese Broberg 18279 BTT
1 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
2 Håkan Eriksson 25149 SVÄ
2 Niklas Grimstedt 20214 SVÄ
3 Mikael Andersson 24641 BTT
3 Kenneth Tengström 10735 BTT
3 Ann-Kristin Rosén 26303 BTT
3 Niclas Simpson 31802 BTT
5 Johan Westling 17486 SVÄ
5 Kent Wilhelmsson 19990 SVÄ
5 Lasse Kallionpää 22880 OPP
5 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
5 Ylva Mellin 19816 ÖSK
5 Tom Stråle 32159 ÖSK
5 Lars Frykberg 11439 018
5 Tomas Ruudh 11452 018
 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)
V65 Dubbel Monrad (D)    Antal lag 44
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Birger Eriksson

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Peter Olsson 23536 KRY
1 Jonny Nilsson 30711 KRY
2 Bengt Roos 28067 OBS
2 Per Wennberg 19070 OBS
3 Rolf Raumer 28391 LBJ
3 Lars-Inge Wiberg 29000 LBJ
3 Sören Sahlins 26184 PAN
3 Ulla-Greta Sahlins 26185 PAN
5 Edith Grönoset 29858 GRY
5 Roland Nordwall 30326 GRY
5 Benny Jonasson 31775 FFB
5 Yngve Larsson 30739 FFB
5 Leif Jakobsson 28193 FLE
5 Lars-Åke Malmberg 20030 FLE
5 Inga Lindström 25218 KLO
5 Lars Lindström 26252 KLO

 

 

65dubbel

 

 

 

 

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

V55 Dubbel Pool (D)    Antal lag 22
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Kjell Westin

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Lothar Riegler 11944 LBJ
1 Nils Stenbeck 11950 LBJ
2 Kjell Andersson 22339 018
2 Ulf Hjelm 11443 018
3 Marianne Henriksson 11736 018
3 Olle Larsson 11451 018
3 Urban Trygg 27754 018
3 Anders Löfgreen 27753 018
5 Seppo Luoma 12807 FLE
5 Tuulikki Luoma 12808 FLE
5 Roland Koslovski 30056 KLB
5 Ossian Lindholm 30120 KLB
5 Bettan Jonsson 28581 LBJ
5 Harri Kolehmainen 29006 LBJ
5 Hans Askerlund 28698 SÖR
5 Lars Nilsson 24332 SÖR

 

 

55dubbel

 

2015-05-17 SvBF Stora DM (NÄS)

Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: 
Birger Eriksson

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Johanna Löfqvist 16259 BTT
1 Åsa Tengström 16026 BTT
2 Lena Antman 29023 OPP
2 Catta Eriksson 24968 OPP
3 Åsa Jonsson 21738 LBJ
3 Lena Stenbeck 11929 LBJ
3 Cattis Gustavsson 12114 OPP
3 Moa Kallionpää 29362 OPP
5 Eva Sares 27104 SÖR
5 Malin Sares 27776 SÖR
5 Eva Persson 27418 BSS
5 Rosita Persson 31923 BSS

 

 

damdubbel

 

2015-05-16 
SvBF Stora DM (NÄS)
Öppen Trippel Pool (D)    Antal lag 20
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Lars Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Oskar Augustsson 23629 SÖR
1 Adam Nilsson 24333 SÖR
1 Lucas Rudin 30284 SÖR
2 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
2 Kenneth Tengström 10735 BTT
2 Pontus Tengström 10736 BTT
3 Håkan Westling 13975 SVÄ
3 Johan Westling 17486 SVÄ
3 Kent Wilhelmsson 19990 SVÄ
3 Christer Eriksson 18541 018
3 Lars Frykberg 11439 018
3 Tomas Ruudh 11452 018
5 Johanna Löfqvist 16259 BTT
5 Ann-Kristin Rosén 26303 BTT
5 Niclas Simpson 31802 BTT
5 Therese Broberg 18279 BTT
5 Signe Holgersson 24649 BTT
5 Åsa Tengström 16026 BTT
5 Johnny Ekholm 11657 BSS
5 Jörgen Ekholm 11658 BSS
5 Marcus Larsson 31467 BSS
5 Jerker Axelsson 30055 KLB
5 Ossian Lindholm 30120 KLB
5 Tobias Wallden 29905 KLB
 
2015-05-16 SvBF Stora DM (NÄS)
V55 Trippel Pool (D)    Antal lag 15
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tommy Moberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Roger Andersson 28580 LBJ
1 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
1 Rolf Raumer 28391 LBJ
2 Kjell Andersson 22339 018
2 Ulf Hjelm 11443 018
2 Olle Larsson 11451 018
3 Tommy Karlsson 31260 ARB
3 Per Molin 31261 ARB
3 Rolf Olsson 28074 ARB
3 Per-Olov Augustsson 24334 SÖR
3 Conny Carlsson 22598 SÖR
3 Lars Nilsson 24332 SÖR
5 Rolf Bonäs 11922 LBJ
5 Bettan Jonsson 28581 LBJ
5 Bengt Kongstad 30507 LBJ
5 Lars-Erik Berndtsson 30735 PAN
5 Rita Berndtsson 30376 PAN
5 Lars Richard Nilsson 12284 PAN
5 Uno Andersson 29969 FLE
5 Seppo Luoma 12807 FLE
5 Tuulikki Luoma 12808 FLE
5 Lillemor Elihn 31118 FLE
5 Kent Wetterhus 31121 FLE
5 Randi Wetterhus 31122 FLE

 
2015-05-16 SvBF Stora DM (NÄS)
V65 Trippel Monrad (D)    Antal lag 38
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Lars Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Elisabet Rilling 11945 LBJ
1 Vivianne Simpson 26302 LBJ
1 Tommy Åberg 11956 LBJ
2 Sven Edlund 25352 UPS
2 Inga Stenbrink 27824 UPS
2 Olle Wiberg 25291 UPS
3 Bertil Envall 28191 MOR
3 Jan-Erik Lönn 21244 MOR
3 Jan Eriksson 15650 MOR
3 Staffan Forsberg 30421 UPS
3 Leni Larsson 28567 UPS
3 Lars-Gunnar Medin 31438 UPS
5 Lennart Holmqvist 29941 FLE
5 Leif Jakobsson 28193 FLE
5 Folke Staaf 24921 FLE
5 Per-Åke Lindgren 23317 KLO
5 Ove Lindholm 26336 KLO
5 Lisbeth Bonäs 25475 KLO
5 Nils Andersson 24943 KRY
5 Tommy Larsson 23525 KRY
5 Max Carlsson 27188 KRY
5 Birger Eriksson 22941 MOR
5 Henning Norström 29493 MOR
5 Kjell Westin 24445 MOR

 
 
2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)
Öppen Singel Pool (D)    Antal lag 29
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Tommy Moberg
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Oskar Augustsson 23629 SÖR
2 Jerker Axelsson 30055 KLB
3 Pauli Mäkitalo 17708 BTT
3 Kenneth Larsson 30057 KLB
5 Niklas Grimstedt 20214 SVÄ
5 Tobias Wallden 29905 KLB
5 Therese Broberg 18279 BTT
5 Lucas Rudin 30284 SÖR

 

 

oppenSingel

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)
V65 Singel Monrad (D)    Antal lag 54
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Kjell Westin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Peter Olsson 23536 KRY
2 Uno Andersson 29969 FLE
3 Björn Alvin 28071 OBS
3 Börje Andersson 29032 LEK
5 Kjell Karlsson 27128 KLO
5 Lars-Åke Malmberg 20030 FLE
5 Kjell Forsström 24065 KRY
5 Sten-Eric Lindquist 19875 018

 

 

65Singel

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)
V55 Singel Pool (D)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Bertil Envall
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Lars Frykberg 11439 018
2 Kenneth Tengström 10735 BTT
3 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
3 Ossian Lindholm 30120 KLB
5 Lars Nilsson 24332 SÖR
5 Bertil Jacobsson 23426 ÖRE
5 Seppo Luoma 12807 FLE
5 Kjell Andersson 22339 018

 

 

55Singel

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)
Dam Singel Pool (D)    Antal lag 21
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Mats Hult
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Tuulikki Luoma 12808 FLE
2 Siv Vedung 11756 018
3 Maud Eriksson 29111 FLE
3 Elisabet Rilling 11945 LBJ
5 Agneta Nymark 28697 SÖR
5 Catta Eriksson 24968 OPP
5 Gunnel Eriksson 24314 KLO
5 Inga Stenbrink 27824 UPS

 

 

damSingel

 

2015-05-15 SvBF Stora DM (NÄS)
Junior Singel Grupp (D)    Antal lag 4
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Kjell Westin
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sebastian Kallionpää 29363 OPP
2 Mikael Bartoft 29361 OPP
3 Tintin Ekholm 31794 BSS
3 Moa Kallionpää 29362 OPP
 

2015-03-21 SvBF Lag DM V55 V65 (UPS)
V55 Annan Grupp (L)    Antal lag 9
Tävlingsledare: Inga Stenbrink Huvuddomare: Börje Andersson
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Karl-Gustav Lindblom 20684 LBJ
1 Jan Sandström 29658 LBJ
1 Harri Kolehmainen 29006 LBJ
1 Rolf Raumer 28391 LBJ
1 Lena Stenbeck 11929 LBJ
1 Birgit Östling 30508 LBJ
1 Sten-Åke Bergström 14752 LBJ
1 Lars-Inge Wiberg 29000 LBJ
2 Lars-Åke Malmberg 20030 FLE
2 Bo Ekberg 11011 FLE
2 Barbro Hjalmarsson 22963 FLE
2 Tuulikki Luoma 12808 FLE
2 Seppo Luoma 12807 FLE
2 Bo Ekberg 11011 FLE
2 Kent Wetterhus 31121 FLE
3 Uno Andersson 29969 FLE
3 Lennart Holmqvist 29941 FLE
3 Maud Eriksson 29111 FLE
3 Folke Staaf 24921 FLE
3 Birgitta Sundelius 30674 FLE
3 Bengt Sundelius 30673 FLE
3 Ingvar Eriksson 29109 FLE
3 Kjell Andersson 22339 018
3 Per Gumbel 27755 018
3 Olle Swanér 11755 018
3 Olof Rothman 27752 018
3 Urban Trygg 27754 018
3 Anders Löfgreen 27753 018
2015-03-22 SvBF Lag DM V55 V65 (UPS)
V65 Annan Grupp (L)    Antal lag 18
Tävlingsledare: Ulf Jansson Huvuddomare: Tommy Lundqvist
PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Max Carlsson 27188 KRY
1 Kjell Forsström 24065 KRY
1 Berndt Hansson 27944 KRY
1 Jonny Nilsson 30711 KRY
1 Peter Olsson 23536 KRY
1 Britt Rosén 23324 KRY
2 Barbro Hjalmarsson 22963 FLE
2 Bo Ekberg 11011 FLE
2 Tuulikki Luoma 12808 FLE
2 Maud Eriksson 29111 FLE
2 Seppo Luoma 12807 FLE
2 Ingvar Eriksson 29109 FLE
2 Lars-Åke Malmberg 20030 FLE
3 Börje Andersson 29032 LEK
3 Carl-Erik Joon 31164 LEK
3 Ingvar Kusgård 28901 LEK
3 Kristina Kusgård 29144 LEK
3 Arne Pers 16421 LEK
3 Ulla Schönning 25571 LEK
3 Ingalill Halvarsson 11741 018
3 Marianne Henriksson 11736 018
3 Siv Vedung 11756 018
3 Sten-Eric Lindquist 19875 018
3 Ove Johansson 31318 018
3 Birgitta Olofsson 28777 018
3 Gunnar Sandberg 26070 018
5 Kerstin Persson 19039 KRY
5 Britt-Marie Englund 27189 KRY
5 Margareta Eriksson 28199 KRY
5 Håkan Kvist 31160 KRY
5 Inghild Norlander 12162 KRY
5 Bo Torsson 31161 KRY
5 Lars-Olof Larsson 27135 UPS
5 Margareta Lind 20311 UPS
5 Bertil Pettersson 30814 UPS
5 Inga Stenbrink 27824 UPS
5 Birgitta Wennerberg 19824 UPS
5 Olle Wiberg 25291 UPS
5 Kenneth Andersson 24477 LBJ
5 Lars-Inge Wiberg 29000 LBJ
5 Håkan Egnell 25917 LBJ
5 Lena Gustavson 29546 LBJ
5 Karin Hansson 29001 LBJ
5 Rolf Raumer 28391 LBJ
5 Elisabet Rilling 11945 LBJ
5 Tore Eriksson 22860 KLO
5 Gösta Gunderson 23646 KLO
5 Kjell Karlsson 27128 KLO
5 Inga Lindström 25218 KLO
5 May Svensson 13972 KLO
5 Mona Åkesson 25478 KLO
 

 

 



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 tidningsrepotage

Vid frågor: Kontakta distriktets Tävlingsledare
fredrikD
Fredrik Dahlén
Mobil: 073-500 18 50073-500 18 50 
E-post: This is a mailto link



Uppdaterad: 2016-06-07 17:39
Skribent: Bertil Jacobsson
  

Webbshop

te_logo

akuttestet
 

 
RB_puff_250

Propagandafilm  


Spela ett parti här >>

clip_image002

 

Postadress:
Svealands Bouleförbund
C/o Maria Bergström, Östra Boda Klittgatu 15
795 96 Boda Kyrkby

Kontakt:
Tel: 070-968 78 95
E-post: This is a mailto link

Se all info