Hoppa till sidans innehåll

Finalspel Malmö – lördag, trippelknock


De åtta lag som tar sig ur trippelknocken (S0a, S0b, S1a, S1b, S1c, S2a, S2b, S2c) går vidare till söndagens spel.

Kvalificerade lag till finalspelet finns i sin helhet här.

  • Information Landslagskval veteran
    Trippelknock (0)      

    Lag

    Leif Bäckström, MAR

    Förlorare till F1

     Josefsson SKA

       

    Lag

    KG Josefsson, SKA

     Bäckström MAR

    Förlorare till F9

    Bäckström MAR 

     

    Lag

    Gabriella Karp, LEJ/NOR

     Karp LEJ/NOR

     Karp LEJ/NOR

     

    Lag

    Bengt Björkman, FPS

    Förlorare till F2

     Björkman FPS

     

    Vinnare S0a

     Johansson TRX

    Lag

    Jonny Patron, KÄR

    Förlorare till F3

     Patron KÄR

     

    Förlorare till F13

    Karp LEJ/NOR

    Lag

    Kjell Mattsson, BOO

     Mattsson BOO

     Johansson TRX

     

    Lag

    Janne Johansson, TRX

     Johansson TRX

    Förlorare till F10

     Mattsson BOO

     

    Lag

    Ulf Bolve, LEJ

    Förlorare till F4

     Bolve LEJ

       

    Lag

    Dennis Duvenfelt, BRO

    Förlorare till F5

     Rudolfsson BON

       

    Lag

    Jonas Rudolfsson, BON

     Duvenfelt BRO

    Förlorare till F11

    Duvenfelt BRO

     

    Lag

    Göte Andersson, ALM/HVE

     Baaz SLO

     Baaz SLO

     

    Lag 

    Mikael Baaz, SLO

    Förlorare till F6

     Andersson ALM/HVE

     

    Vinnare S0b  

     Gillholm NOB

    Lag

    Anders Holmberg, PEK/VÄX

    Förlorare till F7

     Holmberg PEK/VÄX

     

    Förlorare till F14

     Baaz SLO

    Lag

    Jan Gillholm, NOB

     Gillholm NOB

     Gillholm NOB

     

    Lag

    Kenneth Marell, BRO

     Marell BRO

    Förlorare till F12

     Marell BRO

     

    Lag

    Hasse Svensson, VAR

    Förlorare till F8:

     Svensson VAR

       
Trippelknock (1)      

F1

 Josefsson SKA

Förlorare till F15:

 Josefsson SKA

   

F2

 Björkman FPS

 Björkman FPS

Förlorare till F19

 Björkman FPS

 

F3

 Patron KÄR

 Patron KÄR

 Patron KÄR

Vinnare S1a   

 Patron KÄR

F4

 Bolve LEJ

Förlorare till F16

 Bolve LEJ

F14

 Baaz SLO

Förlorare till F21

 Baaz SLO

F5

 Rudolfsson BON

Förlorare till F17

 Andersson ALM/HVE

F13

 Karp LEJ/NOR

Förlorare till F22

 Karp LEJ/NOR

F6

 Andersson ALM/HVE

 Rudolfsson BON

 Rudolfsson BON

Vinnare S1b  

 Rudolfsson BON

F7  

 Holmberg PEK/VÄX

 Holmberg PEK/VÄX

Förlorare till F20

Holmberg PEK/VÄX 

 

F8

 Svensson VAR

Förlorare till F18:

 Svensson VAR

   
 

F9 

 Bäckström MAR

Förlorare till F23

 Bäckström MAR

 
 

F10 

 Mattsson BOO

 

 Mattsson BOO

Förlorare till F25

 Duvenfelt BRO

 

F11 

 Duvenfelt BRO

 

 Duvenfelt BRO

Vinnare S1c

 Mattsson BOO

 

F12

 Marell BRO

Förlorare till F24

 Marell BRO

 
Trippelknock (2)      

F15 

 Josefsson SKA

Förlorare ut

 Bolve LEJ

   

F16 

 Bolve LEJ

 Josefsson SKA

Förlorare ut

 Marell BRO

 
 

F24

 Marell BRO

 Josefsson SKA

Vinnare S2a

Josefsson SKA 

   

F21

 Baaz SLO

Förlorare ut

 Baaz SLO

F17 

 Andersson ALM/HVE

Förlorare ut:

 Svensson VAR

   

F18 

 Svensson VAR

 Andersson

ALM/HVE

Förlorare ut

 Andersson

ALM/HVE

 
 

F23

 Bäckström MAR

 Bäckström MAR

Vinnare S2b

 Bäckström MAR

   

F22

 Karp LEJ/NOR

Förlorare ut

 Karp LEJ/NOR

 

F19

 Björkman FPS

Förlorare ut

 Björkman FPS

 
 

F20

 Holmberg

PEK/VÄX

 Holmberg

PEK/VÄX

Vinnare S2c 

 Holmberg

PEK/VÄX

   

F25

 Duvenfelt BRO

Förlorare ut

 Duvenfelt BRO

Uppdaterad: 09 JUN 2018 17:46 Skribent: Lasse Franck

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996460
E-post: kansli@svenskboule.s...