Hoppa till sidans innehåll

Finalspel Motala – lördag, trippelknock


De åtta lag som tar sig ur trippelknocken (S0a, S0b, S1a, S1b, S1c, S2a, S2b, S2c) går vidare till söndagens spel.

Kvalificerade lag till finalspelet finns i sin helhet här.

  • Information Landslagskval veteran
    Trippelknock (0)      

    Lag

    Peter Bengtsson, MAR  13

    Förlorare till F1

     

       

    Lag

    Janne Vejdegren, BRO  9

     P. Bengtsson 3

    Förlorare till F9

     

     

    Lag

    Markel Sjöström,  4 BHK/BOO/MAR

     Dennis Duvenfelt 13

     Duvenfelt 13

     

    Lag

    D. Duvenfelt, BR/CPCSCP 13   

    Förlorare till F2

     

     

    Vinnare S0a

     Duvenfelt

    Lag

    Bengt Björkman, BRO/FPS 6

    Förlorare till F3

     

     

    Förlorare till F13

     

    Lag

    Carina Janson, LBO  13

     Carina Jansson 13

     Carina Jansson  0

     

    Lag

    Sten Ek, BSJ           8

     R. Abrahamson10

    Förlorare till F10

     

     

    Lag

    Roger Abrahamson, SLO/GBB 13

    Förlorare till F4

     

       

    Lag

    Hannu Kolehmainen, TRX/LID 9

    Förlorare till F5

     

       

    Lag

    Per-Olof Larsson, LVÄ  13

     P-O Larsson 13

    Förlorare till F11

     

     

    Lag

    Åke Börjesson, HÄL  13

     Å. Börjesson 12

     P-O Larsson 5

     

    Lag 

    Fredrik Bruce, MAR  4

    Förlorare till F6

     

     

    Vinnare S0b  

     Patron

    Lag

    Jonny Patron, KÄR     13

    Förlorare till F7

     

     

    Förlorare till F14

     

    Lag

    Kjell Karp, NOR/LEJ    4

     Jonny Patron 13

     J. Patron 13

     

    Lag

    Jörgen Strende, TRX/TIB  2

     L. Lundgren 0

    Förlorare till F12

     

     

    Lag

    Lars Lundgren, BROBOOAIK 13

    Förlorare till F8:

     

       
Trippelknock (1)      

F1

 Jan Vejdegren 2

Förlorare till F15:

 

   

F2

 Markel Sjöström13

 M Sjöström 13

Förlorare till F19

 

 

F3

 Bengt Björkman5

 Sten Ek 5

 M.Sjöström 13

Vinnare S1a   

 M.Sjöström

F4

 Sten Ek 13

Förlorare till F16

 

F14

 P-O Larsson  4

Förlorare till F21

 

F5

 H. Kolehmainen13

Förlorare till F17

 

F13

 C. Jansson 5

Förlorare till F22

 

F6

 Fredrik Bruce 3

 Kolehmainen 13

 Kolehmainen 13

Vinnare S1b  

 Kolehmainen

F7  Kjell Karp 13

 

 KJell Karp 6

Förlorare till F20

 

 

F8 Jörgen Strende6

 

Förlorare till F18:

 

   
 

F9  Bengtsson 13

 

Förlorare till F23

 

 
 

F10 Abrahamson5

 

 Bengtsson

 

Förlorare till F25

 

 

F11 Börjesson

 

 

 

Vinnare S1c

 P. Bengtsson

 

F12  L Lundgren

 

Förlorare till F24

 

 
Trippelknock (2)      

F15 

 Jan Vejdegren 13

Förlorare ut

 

   

F16 

 Björkman 3

 Vejdegren  13

Förlorare ut

 

 
 

F24

 Börjesson 4

 Vejdegren 13

Vinnare S2a

 J. Vejdegren

   

F21

 P. Larsson 2

Förlorare ut

 

F17 

 Bruce 13

Förlorare ut:

 

   

F18 

 Strende 5

 Bruce 

Förlorare ut

 Strende

 
 

F23

 Abrahamson

 

Vinnare S2b

 Carina Janson

   

F22

 Carina Janson

Förlorare ut

 

 

 

 Ek  1

Förlorare ut

 

 
 

F20

 Karp  13

 Kjell Karp

Vinnare S2c 

 L.Lundgren

   

F25

 L.Lundgren

Förlorare ut

 

 

Uppdaterad: 08 MAJ 2019 09:38
E-post: Adressen Gömd


  

ccsport_logo

 

Gravyr & Sportpriser logo

  

Städa Sverige

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996460
E-post: kansli@svenskboule.s...