Hoppa till sidans innehåll

Finalspel Falkenberg - Lördag, trippelknock


Trippelknock (0A+0B)

1. Leif Bäckström         13 → F1     
16. Magnus Östergren     6 Leif Bäckström    13 → F9  
8. Dan Edman               13 Dan Edman        12 Leif Bäckström    13  
9. Åke Norin                10 → F2   S0A Leif Bäckström  +20
4. Mikael Nilsson          13 → F3    
13. Fredrik Bruce          7 Mikael Nilsson     12 Leif Malmberg      1 → F13
5. Leif Malmberg           13 Leif Malmberg     13 → F10  
12. Bill Jakobsson           1 → F4    
2. Ulf Wallman              6 → F5    
15. Clas Hedengren      13 Klas Hedengren   13 → F11  
7. Kjell Vretinger            3 Margareta Lundqvist             9 Klas Hedengren    6  
10. Margareta       Lundqvist                    13 → F6    
3. Dennis Duvenfelt      13 → F7    
14. Åke Rydén               1 Dennis Duvenfelt           13 Dennis Duvenfelt           13 → F14
6. Jerry Ekman            13 Jerry Ekman         2 → F12 S0B Dennis Duvenfelt   +30
11. Bertil Adlivankin      9 → F8    

Trippelknock (1A)

F1  Magnus Östergren   13 → F15    
F2  Åke Norin                 2 Magnus Östergren           13 → F19  
F3  Fredrik Bruce             9 Bill Jakobsson      2 Magnus Östergren            10 S1A Klas Hedengren +7
F4  Bill Jakobsson          13 → F16 F13  Klas Hedengren           13 → F21
F5  Ulf Wallman             13 → F17 F14 Leif Malmberg               7 S1B Åke Rydén +18
F6  Kjell Vretinger           4 Ulf Wallman           9 Åke Rydén           13 → F22
F7  Åke Rydén              13 Åke Ryden          13 → F20  
F8  Bertil Adlivankin        5 → F18    

Trippelknock (1B)

F9  Dan Edman               4 → F23  
F10 Mikael Nilsson        13 Mikael Nilsson     13 → F25
F11   Margareta        Lundqvist                       5 Jerry Ekman         8 S1C Mikael Nilsson  + 19
F12 Jerry Ekman          13 → F24  

Trippelknock (2A)

F15  Åke Norin            13 → Förlorare UT    
F16  Fredrik Bruce        0 Åke Norin            3 → Förlorare UT  
  F24 Margareta Lundqvist          13 Margareta Lundqvist              13 S2A Margareta Lundqvist +18
    F21 Magnus Östergren               3

→ Förlorare UT

Trippelknock (2A)

F17  Kjell Vretinger      0 → Förlorare UT    
F18  Bertil Adlivankin   13  Bertil Adlivankin           9 → Förlorare UT  
  F23 Dan Edman              13 Dan Edman           11

S2B Leif Malmberg -3

    F22 Leif Malmberg             13 → Förlorare UT

Trippelknock (2B)

F19 Bill Jakobsson         11 → Förlorare UT  
F20 Ulf Wallman             13 Ulf Wallman            11 S2C Jerry Ekman -2
  F25 Jerry Ekman     13 → Förlorare UT
Uppdaterad: 21 JUN 2021 22:01 Skribent: Mattias Thorell
E-post: Adressen Gömd


  

ccsport_logo

 

Gravyr & Sportpriser logo

  

Städa Sverige

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996460
E-post: kansli@svenskboule.s...