Hoppa till sidans innehåll

Dubbelknock - söndag


Finalen spelas på Öland 10-11 juli 2010, arr. BC Öland, domare: Jan-Åke Gustafsson

DELTAGANDE LAG Dubbelknock
(kvalificerade och rankade efter lördagens trippelknock)
1. Lag 11 Anders Tapper, Leif Ljungsryd, Palle Olsén - QUA
2. Lag 16 Carina Janson, Claes Janson, K-G Rundberg - CPC/CPC/KNF
3. Lag 5 Claes Svensson, Rudolf Jarz, Leif Karlsson SAN
4. Lag 8 Anders Nyström, Benny Martinsson, Jan Johansson BOD
5. Lag 1 Lee Ekström, Sven Sandin, Kennerth Nord FPS
6. Lag 7 Arne Teljer, Tomas Albinsson, Rolf Claesson LDÖ/LDÖ/BON
7. Lag 6 Leif Eriksson, Bertil Adlivankin, Hans Ekström BRO
8. Lag 15 Jan-Inge Olsson, Jan-Erik Pettersson, Bengt Leveau QUA
POOLSPEL OCH SLUTPLACERING
1 Anders Tapper möter Leif Eriksson        6 - 13
2 Carina Jansson möter Claes Svensson 13 -  4

3 Carina Jansson möter Leif Eriksson      13 -  9

4 Anders Tapper möter Claes Svensson  13 -  9

5 Anders Tapper möter Leif Eriksson        6 - 13

 

1)Lag 16. Carina Jansson

2)Lag 6. Leif Eriksson

3)Lag 11. Anders Tapper

4) Lag 5. Claes Svensson



 




 

Dubbelknock (0)

1. Lag 11

Anders Tapper  13

F1 Förlorare

Lag 15 - Jan-Inge Olsson

8. Lag 15

J-I Olsson         2

vinnare

Lag 11 - Anders Tapper   13

F5 Förlorare

Lag 1 Lee Ekström

4. Lag 8

Anders Nyström     1

vinnare

Lag 1 - Lee Ekström        12

Vinnare S0a (vidare)

Lag 11 Anders Tapper

5. Lag 1

Lee Ekström       13

F2 Förlorare

Lag 8 - Anders Nyström

2. Lag 16

Carina Jansson  13

F3 Förlorare

Lag 6 - Leif Eriksson

7. Lag 6  

Leif Eriksson       9

vinnare

Lag 16 - Carina Jansson   13

Vinnare S0b (vidare)

Lag 16 Carina Jansson

3. Lag 5

Claes Svensson 13

vinnare

Lag 5 - Claes Svensson    11

F6 Förlorare

Lag 5 Claes Svensson

6. Lag 7 

Arne Teljer         6

F4 Förlorare

Lag 7 - Arne Teljer

Dubbelknock (1)

F1

Lag 15

 Jan-Inge Olsson 12 

Förlorare ut

Lag 15 Jan-Inge Olsson

F2

Lag 8

Anders Nyström 13

vinnare

Lag 8 Anders Nyström

Förlorare ut

Lag 8 Anders Nyström

F6

Lag 5 Claes Svensson

Vinnare S1a (vidare)

Lag 5 Claes Svensson

F3

Lag 6

Leif Erksson       13

Förlorare ut

Lag 7 Arne Teljer

F4

Lag 7

Arne Teljer        10

vinnare

Lag 6 Leif Eriksson

Vinnare S1b (vidare)

Lag 6 Leif Eriksson

F5

Lag 1 Lee Eriksson

Förlorare ut

Lag 1 Lee Ekström




Uppdaterad: 11 JUL 2010 20:12 Skribent: Thomas Carlén

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996460
E-post: kansli@svenskboule.s...