Hoppa till sidans innehåll

Trippelknock - lördag


Landslagskval veteran 2010 - Trippelknock
De åtta lagen med tre segrar i lördagens trippelknock kvalificerar sig till söndagens dubbelknock. (S0a, S0b, S1a osv...)

Trippelknock (0)

1. Lee Ekström 

F1 Förlorare

lag 1

16. Carina Janson 

13

vinnare

lag 16         13

F9 Förlorare

lag 8

8.AndersNyström

13

vinnare

lag 8           10

vinnare

lag 16           13

9. Erik Nilsson 

3

F2 Förlorare

lag 9

vinnare - S0a (vidare)

Lag 16 Carina Janson

4. Sten Ek

13

F3 Förlorare

lag 13

F13 Förlorare

lag 5

13.Bengt Carlsson

8

vinnare

lag 4            5

vinnare

lag 5              8 

5. Claes Svensson

13

vinnare

lag 5           13

F10 Förlorare

lag 4

12. Per Karlsson

4

F4 Förlorare

lag 12

2. Kent Tungström

8

F5 Förlorare

lag 2

15. Jan-Inge Olsson

13

vinnare

lag 15         13

F11 Förlorare

lag 10

7. Arne Teljer

10

vinnare

lag 10          6

vinnare

lag 15           6

10. Kjell Vretinger

13

F6 Förlorare

lag 7

vinnare - S0b (vidare)

Lag 11 Anders Tapper

3. Kjell Petersén

9

F7 Förlorare

lag 3

F14 Förlorare

lag 15

14. Kjell Andersson

 13

vinnare

lag 14          8

vinnare

lag 11           13

6. Leif Eriksson

6

vinnare

lag 11         13

F12 Förlorare

lag 14

11. Anders Tapper

13

F8 Förlorare

lag 6

Trippelknock (1)

F1   lag 1    13

F15 Förlorare

lag 9

F2   lag 9     7

vinnare

lag 1            13

F19 Förlorare

lag 13

F3   lag 13  13

vinnare

lag 13          11

vinnare

lag 1            13

vinnare - S1a (vidare)

Lag 1 Lee Ekström

F4   lag 12  12

F16 Förlorare

lag 12

F14

lag 15           7

F21 Förlorare

lag 15

F5   lag 2   13

F17 Förlorare

lag 7

F13

lag 5            13

F22 Förlorare

lag 2

F6   lag 7     9

vinnare

lag 2            13

vinnare

lag 2            12

vinnare - S1b (vidare)

Lag 5 Claes Svensson

F7   lag 3     8

vinnare

lag 6            10

F20 Förlorare

lag 6

F8   lag 6    13

F18 Förlorare

lag 3

F9

lag 8            13

F23 Förlorare

lag 4

F10

lag 4             9

vinnare

lag 8            13

F25 Förlorare

lag 14

F11

lag 10          10

vinnare

lag 14          12

vinnare - S1c (vidare)

Lag 8 Anders Nyström

F12

lag 14          13

F24 Förlorare

lag 10

Trippelknock (2)
F15 lag 9       13

Förlorare ut

lag 12

F16 lag 12       4

vinnare

lag 9           13

Förlorare ut

lag 10

F24

lag 10         12

vinnare

lag 9          10

vinnare - S2a (vidare)

Lag 15 Jan-Inge Olsson

F21

lag 15        13

Förlorare ut

lag 9

F17 lag 7        13

Förlorare ut

lag 3

F18 lag 3         3

vinnare

lag 7          13

Förlorare ut

lag 3

F23

lag 4           2

vinnare

lag 7         13

vinnare - S2b (vidare)

Lag 7 Arne Teljer

F22

lag 2          8

Förlorare ut

lag 2

F19

lag 13         4

Förlorare ut

lag 13

F20

lag 6          13

vinnare

lag 6          13

vinnare - S2c (vidare)

Lag 6 Leif Erikson

F25

lag 14          7

Förlorare ut

lag 14

Uppdaterad: 11 JUL 2010 05:29 Skribent: Jågus

Postadress:
Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Besöksadress:
Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Kontakt:
Tel: 086996460
E-post: kansli@svenskboule.s...