Hoppa till sidans innehåll

Grattis till alla SM-medaljörer i Göteborgsdistriktet

02 AUG 2010 13:55
Alla SM-medaljörer i Falun från Göteborgs och Bohusläns Bouleförbunds distrikt gratuleras för sina fina prestationer.
  • Uppdaterad: 27 MAJ 2013 10:03

Nedan redovisas en redigerad resultatlista med distriktets

samtliga medaljörer.

Det finns många deltagare i distriktet som har bra placeringar efter poolspelet och för en utförligare resultatredovisning hänvisar vi till SBF:s officiella

SM-resultatsida som återfinns här

För oss övriga så är det bara att ta nya tag och komma igen
i SM i Uppsala.

 

Skytte

Öppen

2:a Alexander Norin LID

Dam

1:a Annika Fjelkner LID
2:a Cecilia Holm SKT


Junior

1:a Alexander Norin LID
2:a Niclas Carlén LID

Öppen Mixed
2:a Pablo Patron, Anette Söderlund, SSK GOTHENBURG BOULE BANGERS, GBB

Öppen Singel

3:a Håkan Berg, LINDOME BOULE KLUBB, LID
3:a Alexander Norin, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Dam Singel

3:a Camilla Csapó, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT
3:a Marie den Dulk, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT


Öppen Trippel
2:a Håkan Berg, Anders Larsson, Alexander Norin, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Dam Trippel

3:a Eva-Karin Ingelstedt, Marli Pettersson, Helene Widing, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT

V65 Trippel

2:a Kerstin Belfrage, Nils Belfrage, Jörgen Olsson, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT

Öppen Dubbel

2:a Håkan Berg, Anders Larsson, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Dam Dubbel
1:a Tove Orrbeck, Anna Theander, SSK GOTHENBURG BOULE BANGERS, GBB

3:a Marie den Dulk, Carina Schultz, SKATÅS BOULE KLUBB, SKT

Junior Mixed
1:a Caroline Carlen, Daniel Eriksson, LINDOME BOULE KLUBB, LID

3:a Nanna Boström, Niklas Carlén, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Minior Mixed
1:a Linn Callderyd, Ivar Liljegren, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
Junior Singel
3:a Niklas Carlén, LINDOME BOULE KLUBB, LID


Yngre Junior Singel
1:a William Silverberg, LINDOME BOULE KLUBB, LID
2:a Sebastian Hjortander, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Minior Singel

3:a Lava Franck, SSK GOTHENBURG BOULE BANGERS, GBB

Junior Trippel

3:a Nanna Boström, Caroline Carlen, Daniel Eriksson, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Yngre Junior Trippel
1:a Filip Brazée, Sebastian Hjortander, William Silverberg, LINDOME BOULE KLUBB, LID
Minior Trippel
1:a Ivar Liljegren, Hjalmar Liljegren, Lava Franck, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD
2:a Linn Callderyd, Emelie Csapo, Kajsa Lunman, LINDOME BOULE KLUBB, LID
Yngre Junior Dubbel
1:a Sebastian Hjortander, William Silverberg, LINDOME BOULE KLUBB, LID

Minior Dubbel

2:a Linn Callderyd, Kajsa Lunman, LINDOME BOULE KLUBB, LID

 

 

Skribent: Hans-Erik Hermansson

Noteringar från domarträffen 25/10 2020

Arbetsbok GDPR

Resultat 2020

Lag-DM öppen 8/2

Lag-DM veteran 9/2

 

Godkända tävlingsledare


Tävlingar i distriktet

 

 

   

RF-SISU Västra Götaland

RF-SISU Västra Götaland

Vår kontaktperson hos RF-SISU är:
Linnéa Tyden Busck
Mobil 0709-26 58 81
E-post:
This is a mailto link

Juniorklot
Vi har juniorklot för utlåning.

Kontaktperson: Bert Nilsson,
mobil 0708-26 79 29

räknare
besöksräk

Postadress:
Göteborgs och Bohusläns Bouleförbund
Jonny Aronsson, Öjersjövägen 11B
433 50 Öjersjö

Kontakt:
Tel: 0708267929
E-post: gbbfkansli@vgidrott....

Se all info