Hoppa till sidans innehåll

DM -del 2


Resultat från DM - del 2 i Skellefteå helgen d 29-30/8 2009:
10 klasser spelades.
4 av dessa knep BOD.


2009-08-29 NSBF - DM del 2 (GBC)
Öppen Trippel C-pool (D)
   Antal lag 10
Tävlingsledare: Fredik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Peter Heikkilä 24320 BOD
1 Benny Isaksson 16487 BOD
1 Johan Isaksson 13687 BOD
2 Thomas Bäck 13876 NOR
2 Mikael Rännar 13897 NOR
2 Magnus Sandberg 12731 NOR
3 Linus Engman 17825 NOR
3 Love Engman 17826 NOR
3 Staffan Karp 13889 NOR
3 Esko Sedergren 12002 SKÖ
3 Mattias Sjödin 11978 SKÖ
3 Håkan Jonsson 11997 SKÖ


2009-08-29 NSBF - DM del 2 (GBC)
Dam Trippel C-pool (D)
   Antal lag 5
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Emelie Brännström 18826 NOR
1 Barbro Lindström 19206 NOR
1 Jeanette Olofsson 20091 NOR
2 Eva Johansson 21850 BOD
2 Brith-Inger Malmström 12760 BOD
2 Åse Nyström 11830 BOD
3 Gun Larsson 11673 SUN
3 Yvonnie Lindfors 15957 SUN
3 Kerstin Sällbom 11982 SUN
3 Jennifer Andersson Persson 19373 SKÖ
3 Kerstin Hedehag 11662 SKÖ
3 Kerstin Söderman 22043 SKÖ

2009-08-29
NSBF - DM del 2 (GBC)
V55 Trippel C-pool (D)
   Antal lag 17
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström  
Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Jan Johansson 17763 BOD
1 Benny Martinsson 19528 BOD
1 Anders Nyström 11829 BOD
2 Roger Holm 17618 SUN
2 Åke Winberg 11994 SUN
2 Berit Åslin 12411 SUN
3 Eva Larsson 20862 BOD
3 Britt-Inger Nilsson 22683 BOD
3 Rolf Nilsson 22684 BOD
3 Jan Gedeborg 26063 LUL
3 Alf Karlsson 20626 LUL
3 Ove Lindfors 25608 LUL
5 Ove Häggström 26338 NPF
5 Kurt Larsson 25758 NPF
5 Monica Larsson 26337 NPF
5 Stig Fernström 18286 SUN
5 Ulf Persson 11991 SUN
5 Sören Sällbom 11983 SUN
5 Britt Frånberg 19428 SUN
5 Carl- Eric Grahn 18419 SUN
5 Anna - Stina Karlsson 11988 SUN
5 Sören Forss 24069 NOR
5 Kjell Karp 13886 NOR
5 Curt Renkonen 13895 NOR

2009-08-29 NSBF - DM del 2 (GBC)
V65 Trippel C-pool (D)
   Antal lag 25
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Leif Malmström
Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Bernt Johansson 17400 BOD
1 Arne Malmström 12759 BOD
1 Stig Sundström 20665 BOD
2 Åke Jacobsson 15441 GBC
2 Anita Johansson 27255 GBC
2 Sven-Olov Johansson 27263 GBC
3 Kurt Johnson 22524 LUL
3 Einar Karlsson 18555 LUL
3 Ivar Malmstad 25012 LUL
3 Assar Lindkvist 25606 LUL
3 Stig Söderholm 21981 LUL
3 Knut Öhman 17886 LUL
5 Majlis Nordin 21753 LUL
5 P-O Stenman 11426 LUL
5 Lars Widgren 17883 LUL
5 Malte Lindberg 23326 NOR
5 Hanna Rådström 20622 NOR
5 Rune Söderlind 19910 NOR
5 Stina Eriksson 25827 LUL
5 Britta Palm 21418 LUL
5 Janet Robertsson 27283 LUL
5 Gert-Erik Englund 22629 LUL
5 Matz Rosenberg 24886 LUL
5 Tage Öhlen 25497 LUL


2009-08-30 NSBF - DM del 2 (GBC)
Öppen Dubbel C-pool (D)
   Antal lag 13
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Esko Sedergren 12002 SKÖ
1 Mattias Sjödin 11978 SKÖ
2 Håkan Jonsson 11997 SKÖ
2 Henrik Lovén 17132 SKÖ
3 Mats Lindström 13892 SKÖ
3 Lars-Arne Andersson 11650 SKÖ
3 Jörgen Forsberg 15235 BOD
3 Christer Jansson 20934 BOD


2009-08-30 NSBF - DM del 2 (GBC)
Dam Dubbel C-pool (D)
   Antal lag 12
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Lena Hansen 21598 SUN
1 Berit Åslin 12411 SUN
2 Emelie Brännström 18826 NOR
2 Jeanette Olofsson 20091 NOR
3 Anett Martinsson 19527 BOD
3 Cerstin Pettersson 21298 BOD
3 Mia Jacobsson 11671 SKÖ
3 Valborg Wennberg 20912 SKÖ


2009-08-30
NSBF - DM del 2 (GBC)
V55 Dubbel C-pool (D)
   Antal lag 18
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström

Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Benny Martinsson 19528 BOD
1 Anders Nyström 11829 BOD
2 Jan Johansson 17763 BOD
2 Tore Pettersson 21299 BOD
3 Stig Fernström 18286 SUN
3 Folke Larsson 11672 SUN
3 Roger Holm 17618 SUN
3 Åke Winberg 11994 SUN
5 Sören Forss 24069 NOR
5 Kjell Karp 13886 NOR
5 Britt Frånberg 19428 SUN
5 Carl- Eric Grahn 18419 SUN
5 Maud Forsberg 20910 SUN
5 Sonny Forsberg 19863 SUN
5 Margareta Johansson 21821 KLX
5 Thure Johansson 21822 KLX

2009-08-30
NSBF - DM del 2 (GBC)
V65 Dubbel C-pool (D)
   Antal lag 47
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström
Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Assar Lindkvist 25606 LUL
1 Stig Söderholm 21981 LUL
2 Arne Gustavsson 27254 GBC
2 Erland Mikaelsson 27262 GBC
3 Malte Lindberg 23326 NOR
3 Rune Söderlind 19910 NOR
3 Carin Lundmark 22896 GBC
3 Åke Vallin 22895 GBC
5 Kerstin Tarén 18637 KLX
5 Martti Tarén 18567 KLX
5 Thure Berg 22445 NOR
5 Lennart Johansson 24205 NOR
5 Kjell Lundström 23549 LUL
5 Knut Öhman 17886 LUL
5 P-O Stenman 11426 LUL
5 Lars Widgren 17883 LUL

2009-08-29 NSBF - DM del 2 (GBC)
Herr V55 Annan Skytte (D)
   Antal lag 14
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström
Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Åke Jacobsson 15441 GBC
2 Sven-Olov Johansson 27263 GBC
3 Anders Nyström 11829 BOD
3 Benny Martinsson 19528 BOD

2009-08-29
NSBF - DM del 2 (GBC)
Dam V55 Annan Skytte (D)
   Antal lag 7
Tävlingsledare: Fredrik Dahlén Huvuddomare: Johannes Sandström
Placering Förnamn Efternamn Licensnr Klubb
1 Lena Hansen 21598 SUN
2 Anett Martinsson 19527 BOD
3 Kerstin Tarén 18637 KLX
3 Annikki Nilsson 25613 KLX


Uppdaterad: 28 JUN 2010 15:47 Skribent: Magnus Sandberg




gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info