Hoppa till sidans innehåll

Tallboule Cup 2011-05-08!


Följande är saxat fr BOD´s hemsida:

Tallboule Cup      
         
Datum: 2011-05-08 Klass: Öppen Trippel  
         
Arrangör: Boden Petank Spelform: Gruppspel  
         
A-slutspel: 8 lag B-slutspel: 8 lag  
         
Antal lag: 21 Domare: Benny Martinsson  
         
Slutställning :  

     
A-slutspel:
       
1. Benny Isaksson, Kalle Taren, Rolf Lindgren      BOD  
2. Airi Johansson, Folke Johansson, Fredrik Lundbäck   KLX  
3. Bernt Johansson, Eva Johansson, Eva Larsson     BOD  
4. Lennart Johansson, Rune Utterström, Anita Utterström    LUL  
5. Britt-Louise Andersson, Sven Sundberg, Bengt Åkvist     LUL  
6. Ted Lundman, Johan Isaksson, Ann-Sofie Taren      BOD  
7. Christer Jansson, Jörgen Forsberg, Mats Lindgren    BOD  
8. Britta Rosenberg, Matz Rosenberg, Tage Öhlén      LUL  
9. Tommy Lundström, Jan Petschler, Kerstin Petschler    BOD  
10. Nina Ahlström, Iréne Lundbäck, Tomas Lundbäck      KLX  
11. Åse Nyström, Anders Nyström, Jan Johansson      BOD  
12. Folke Björkman, Gunnar Henriksson, Manfred Wikström   KLX  
13. Anders Hjortenklev, Bengt Edholm, Ella Edholm      BOD  
14. Jan Boström, Johannes Boström, Jonas Osbäck     LUL  
15. Ragnar Nilsson, Katarina Larsson Åström, Rune Åström   KLX, LUL
16. Britt-Inger Nilsson, Rolf Nilsson, Stig Sundström      BOD  
17. Folke Degerlund, Gösta Fridesjö, Bo Johansson    BOD  
18. Leif Larsson, Kenneth Stridsfeldt, Esko Hakasab   BOD  
19. Bo Nordgren, Britt Ahlström, Bengt Olofsson        BOD  
20. Anita Sundström, Kenneth Sundström, Ulla-Britt Granqvist   BOD
21. Bror Morin, Bernhard Selberg, Judit Fors     KLX  
         
B-slutspel:        
         
1. Rolf Nilsson, Britt-Inger Nilsson, Stig Sundström BOD  
2. Bo Nordgren, Britt Ahlström, Bengt Olofsson        BOD  
3. Ragnar Nilsson, Katarina Larsson Åström, Rune Åström   KLX, LUL
4. Anita Sundström, Kenneth Sundström, Ulla-Britt Granqvist   BOD
5. Folke Björkman, Gunnar Henriksson, Manfred Wikström   KLX  
6. Leif Larsson, Kenneth Stridsfeldt, Esko Hakasab   BOD  
7. Åse Nyström, Anders Nyström, Jan Johansson      BOD  
8. Anders Hjortenklev, Bengt Edholm, Ella Edholm      BOD  
Uppdaterad: 11 MAJ 2011 12:33 Skribent: Magnus Sandberg




gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info