Hoppa till sidans innehåll

Junior


Flest guld:
2 - Kent Andersson, BOD. (1998 och 1999)
2 - Daniel Hellman, SKÖ. (2001 och 2002)
2 - Peter Lundgren, BOD. (1997 och 1998)
1 - Daniel Andersson, SKÖ. (2001)
1 - Daniel Dahlberg,  SKV. (1998)
1 - Julia Ekholm, SUN. (2003)
1 - Johan Isaksson, BOD. (2000)
1 - Erik Jansson, BOD. (1999)
1 - Sanna Larsson, BOD. (2000)
1 - Niklas Marklund, BOD. (1997)
1 - Markus Molinder, SKV. (1996)
1 - Hassan Mouline, SKÖ. (2002)
1 - Jessica Olsson, BOD. (1999)
1 - Jennie Rosenholm, SKV. (1996)
1 - Niklas Rosenholm, SKV. (1998)
1 - Kamilla Sedergren, SUN. (2003)
1 - Daniel Wennberg, BOD. (1999)

2004-2019
Ingen juniordubbel spelades dessa år.

2003
1. Julia Ekholm/Kamilla Sedergren, SUN.
2. Linus Engman/Love Engman, NOR.
3. Arvid Lindgren/Irma Olofsson, NOR.
4. Elin Johansson/Therese Malmström, KLX.

2002
1. Daniel Hellman/Hassan Mouline, SKÖ.
2. Linus Engman/Love Engman, NOR.
3. Arvid Lindgren, Felix Wink, NOR.
4. Julia Ekholm/Kamilla Sedergren, SUN.
 
2001
1. Daniel Andersson/Daniel Hellman, SKÖ.
2. Linus Engman/Love Engman, NOR.
3. Arvid Lindgren, Felix Wink, NOR.
4. Hakim Bedziri/Hassan Mouline, SKÖ.

2000
1. Johan Isaksson/Sanna Larsson, BOD.
2. Daniel Andersson/Daniel Hellman, SKÖ.
3. Linus Engman/Love Engman, NOR.
4. Daniel Hedenius/Joakim Lindholm, CAT.

1999
Yngre Junior Dubbel
1. Jessica Olsson/Daniel Wennberg, BOD.
2. Sanna Larsson/Emelie Nilsson, BOD.
3. Anette Burman/Angelica Rosenholm, SUN.
4. Linus Engman/Love Engman, NOR.

Junior
1. Kent Andersson/Erik Jansson, BOD.
2. Maria Bergström/Anders Gissberg, SUN.
3. Jörgen Forsberg/Carina Nilsson, LUL.
4. Edward Karp/Pierre Renkonen, NOR.

1998
Yngre Junior Dubbel
1. Daniel Dahlberg/Niklas Rosenholm, SKV.
2. Dennis Burman/Ida Håsäther, SUN.
3. Maria Bergström/Anette Burman, SUN
4. Viktora Boström/Johannes Boström, LUL

Junior
1. Kent Andersson/Peter Lundgren, BOD.
2. Anders Gissberg/Jennie Rosenholm, SUN.
3. Andre Sisth/Daniel Wennberg, ARC.
4. Johan Isakksson/Angelica Rosenholm, SUN.

1997
1. Peter Lundgren/Niklas Marklund, BOD.
2. Mattias Johansson/Mikael Lundberg, NOR.
3. Kent Andersson/Erik Jansson, BOD.
4. Edward Karp/Pierre Renkonen, NOR.

1996
Yngre Junior Dubbel
1. Markus Molinder/Jennie Rosenholm, SKV.
2. Edward Karp/Pierre Renkonen, NOR.
3. Maria Bergström/Richard Winberg, SUN.
4. Johannes Sandström/Daniel Wennberg, ARC.

1995
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?

Uppdaterad: 31 MAJ 2018 20:26 Skribent: Magnus Sandberg



gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Janson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info