Hoppa till sidans innehåll

Dam


Flest guld:
4 - Charlotte Sällbom, SUN. (1996, 1998, 2004 och 2006)
3 - Lena Hansen, SUN. (2011, 2012 och 2018)
3 - Berit Åslin, SUN. (2009, 2014 och 2017)
2 - Emelie Brännström, GBC och NOR. (2007 och 2008)
1 - Maria Bergström, SUN. (2003)
1 - Siv Dahlgren, KLX. (2013)
1 - Siv Ek, BOD. (1995)
1 - Kerstin Hedehag, SKÖ. (2010)
1 - Greta Hedqvist, KLX. (2016)
1 - Majlis Israelsson, NOR. (2019)
1 - Agnetha Johansson, BOD. (2002)
1 - Alice Karlsson, LUL. (2001)
1 - Petra Karp, NOR. (2000)
1 - Siv Lindberg, BOD. (2021)
1 - Heléne Rosenholm, SUN. (2005)
1 - Kerstin Sällbom, SUN. (1997)
1 - Britta Westergaard, LUL. (2015)

2021
1. Siv Lindberg, BOD.
2. Fanny Lindbäck, KLX.
3. Annikki Nilsson, BOD.
3. Britt-Inger Novemyr, SKÖ.

2020
Inga tävlingar genomfördes p.g.a Corona-pandemin

2019

1. Majlis Israelsson, NOR.
2. Ulla Humla, SKÖ.
3. Britt-Inger Novemyr, SKÖ.
3. Kerstin Petschler, BOD.

2018
1. Lena Hansen, SUN.
2. Greta Hedqvist, KLX.
3, Gub-Gerd Karlsson, GBC.
3. Elisa Oja, PIT.

2017
1. Berit Åslin, SUN.
2. Kerstin Petschler, BOD.
3. Britta Westergaard, LUL.
3. Siv Dahlgren, KLX.

2016
1. Greta Hedqvist, KLX.
2. Berit Åslin, SUN.
3. Gun-Britt Jansson, SKL.
3. Ulla Humla, SKÖ.

2015
1. Britta Westergaard, LUL.
2. Ulrika Larsson, SUN.
3. Heléne Rosenholm, SUN.
3. Yvonne Westerlund, SKÖ.

2014

1. Berit Åslin, SUN.
2. Ann-Sofie Tarén, NOR.
3. Margaretha Nilsson, SKÖ.
3. Majlis Israelsson, NOR.

2013
1. Siv Dahlgren, KLX.
2. Katarina Larsson-Åström, BOD.
3. Lena Hansen, SUN.
3. Maj-Britt Norberg, SUN.

2012
1. Lena Hansen, SUN.
2. Siv Dahlgren, KLX.
3. Ann-Sofie Tarén, BOD.
3. Jennifer Andersson-Persson, SUN. 

2011
1. Lena Hansen, SUN.
2. Kerstin Söderman, SKÖ.
3. Berit Åslin, SUN.
3. Britt-Inger Nilsson, BOD.

2010
1. Kerstin Hedehag, SKÖ.
2. Greta Hedqvist, KLX.
3. Anett Martinsson, BOD.
3. Ulla-Britt Granqvist, BOD.

2009
1. Berit Åslin, SUN.
2. Lena Hansen, SUN.
3. Maj-Britt Norberg, SKÖ.
3. Jennifer Andersson-Persson, SKÖ.

 

2008
1. Emelie Brännström, NOR.
2. Jeanette Olofsson, NOR.
3. Lena Hansen, SUN.
4. Maj-Lis Nordin, LUL.

2007
1. Emelie Brännström, GBC.
2. Charlotte Sällbom, SUN.
3. Maj-Lis Nordin, LUL.
4. Kerstin Malmström, KLX.

2006
1. Charlotte Sällbom, SUN.
2. Ann-Sofie Tarén, KLX.
3. Barbro Lindström, NOR.
4. Heléne Rosenholm, SUN.

2005
1. Heléne Rosenholm, SUN.
2. Barbro Lindström, NOR.
3. Ann-Sofie Tarén, KLX.
4. Annica Jonsson, SUN.

2004
1. Charlotte Sällbom, SUN.
2. Birgit Wennberg, BOD.
3. Heléne Rosenholm, SUN.
4. Emelie Brännström, GBC.

2003
1. Maria Bergström, SUN.
2. Ulrika Larsson, SUN.
3. Agnetha Johansson, BOD.
4. Marie Larsson, ÖBK.

2002
1. Agnetha Johansson, BOD.
2. Kristina Falk, SBO.
3. Barbro Westman, SUN.
4. Britt-Marie Kjäll, SBO.

2001
1. Alice Karlsson, LUL.
2. Birgit Wennberg, BOD.
3. Carina Nilsson, LUL.
4. Marit Andersson, LUL.

2000
1. Petra Karp, NOR.
2. Birgit Wennberg, BOD.
3. Kristina Falk, SBO.
4. Britt-Louise Andersson, LUL.
 
1999
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?

1998
1. Charlotte Sällbom, SUN.
2. Kristina Falk, ARC.
3. Ulrika Larsson, SKÖ.
4. Gun Larsson, SKÖ.

1997
1. Kerstin Sällbom, SUN.
2. Heléne Rosenholm, SUN.
3. Helene Persson, NJV.
4. Pia Rosenholm, SKV.

1996
1. Charlotte Sällbom, SUN.
2. Berit Åslin, NJV.
3. Katarina Eklöf, SUN.
4. Lis-Marie Nilsson, ARC.

1995
1. Siv Ek, BOD.
2. Stina Stenqvist, ARC.
3. Heléne Rosenholm, SKV.
4. Maria Burman, SUN.

Uppdaterad: 31 MAJ 2018 21:20 Skribent: Magnus Sandberg




gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info