Hoppa till sidans innehåll

Junior


Flest guld:
2 - Kent Andersson, BOD. (1997 och 1998)
2 - Julia Ekholm, SKÖ. (2000 och 2005)
2 - Erik Jansson, BOD. (1997 och 2000)
2 - Edward Karp, NOR. (1996 och 1998)
1 - Johan Isaksson, BOD. (2003)
1 - John Johansson, KLX. (1996)
1 - Alexander Lindström, NOR. (2006)
1 - Marcus Molinder, SKV. (1998)
1 - Daniel Wennberg, BOD. (2001)
1 - Felix Wink, NOR. (2002)

2007-2021
Dessa år spelades det inga juniorklasser.
Inga tävlingar genomfördes 2020 p.g.a Corona-pandemin

2006
1. Alexander Lindström, NOR.
2. Love Engman, NOR.
3. Frida Smed, KLX.
4. Tom Johansson, KLX.

2005
1. Julia Ekholm, SUN.
2. Christopher Andersson-Persson, SKÖ.
3. Hassan Mouline, SKÖ.
4. Love Engman, NOR.

2004
Detta år spelades det inga juniorklasser.

2003
1. Johan Isaksson, BOD.
2. Love Engman, NOR.
3. Kamilla Sedergren, SUN.
4. Julia Ekholm, SUN.

2002
Yngre Junior
1. Felix Wink, NOR.
2. Julia Ekholm, SUN.
3. Kamilla Sedergren, SUN.
4. Arvid Lindgren, NOR.

2001
1. Daniel Wennberg, BOD.
2. Erik Jansson, BOD.
3. Edward Karp, NOR.
4. Daniel Hellman, SKÖ.

2000
Junior
1. Erik Jansson, BOD.
2. Daniel Wennberg, BOD.
3. Jörgen Forsberg, LUL.
4. Daniel Hedenius, CAT.

Yngre Junior
1. Julia Ekholm, SKÖ.
2. Daniel Andersson, SKÖ.
3. Edward Karp, NOR.
4. Johan Isaksson, BOD.

1999
1.
2.
3.
4.

1998
Junior
1. Kent Andersson, BOD.
2. Daniel Wennberg, ARC.
3. Peter Lundgren, BOD.
4. John Johansson, KLX.

Yngre Junior
1. Marcus Molinder, SKV.
2. Anette Burman, SUN.
3. Maria Bergström, SUN.
4. Daniel Dahlberg, SKV.

Minior
1. Edward Karp, NOR.
2. Emilie Nilsson, BOD.
3. Filip Boström, LUL.
4. Niklas Rosenholm, SKV.

1997
Junior
1. Kent Andersson, BOD.
2. Niklas Marklund, BOD.
3. Peter Lundgren, BOD.
4. Pierre Renkonen, NOR.

Yngre Junior
1. Erik Jansson, BOD.
2. Jennie Rosenholm, SKV.
3. Johannes Sandström, ARC.
4. Maria Bergström, SUN.

1996
Yngre Junior
1. John Johansson, KLX.
2. Pierre Renkonen, NOR.
3. Dennis Hansson, NJU.
4. Pernilla Stenqvist, ARC.

Minior
1. Edward Karp, NOR.
2. Maria Bergström, SUN.
3. Josef Norlin, SUN.
4. Tomas Smedman, SUN.

1995
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?

Uppdaterad: 31 MAJ 2018 19:51 Skribent: Magnus Sandberg




gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info