Hoppa till sidans innehåll

Öppen


Flest guld:
2 - Daniel Andersson, SKÖ. (2005 och 2009)
2 - Linus Larsson, KLX (2018 och 2019)
2 - Mats Lindström, SKÖ och NOR. (2008 och 2017)
2 - Morgan Norberg, SKÖ och SUN. (2001 och 2006)
2 - Magnus Sandberg, NOR. (2014 och 2015)
1 - Christopher Andersson-Persson, SUN. (2012)
1 - Linus Engman, NOR. (2013)
1 - Stefan Holmström, BOD. (1995)
1 - Erik Jansson, KLX. (2004)
1 - Anders Järnberg, BOD. (2011)
1 - Magnus Karlsson, BOD. (2003)
1 - Morgan Karlström, BOD. (1996)
1 - Staffan Karp, NOR. (2002)
1 - Niklas Lindström, SUN. (2021)
1 - Henrik Lovén, SUN. (2016) 
1 - Hans Moberg, BOD. (1997)
1 - Amal Moufid, SUN. (1998)
1 - Mikael Rännar, NOR. (2010)
1 - Patrik Thelaus, SKÖ. (2007)
1 - Håkan Åslin, CAT. (2000)

2021
1. Niklas Lindström, SUN.
2. Staffan Karp, NOR.
3. Mattias Sjödin, SUN.
3. Magnus Sandberg, NOR.

2020
Inga tävlingar genomfördes p.g.a Corona-pandemin

2019

1. Linus Larsson, KLX.
2. Mattias Sjödin, SUN.
3. Magnus Sandberg, NOR.
3. Christopher Andersson-Persson, SUN.

2018
1. Linus Larsson, KLX.
2. Tommy Andersson, SUN.
3. Mats Lindström, NOR.
3. Gunnar Fors, KLX.

2017
1. Mats Lindström, NOR.
2. Gunnar Fors, KLX.
3. Kalle Tarén, NOR.
3. Staffan Karp, NOR.

2016
1. Henrik Lovén, SUN.
2. Tommy Andersson, SUN.
3. Magnus Sandberg, NOR.
3. Tomas Lundbäck, KLX.

2015
1. Magnus Sandberg, NOR.
2. Mikael Rännar, NOR.
3. Staffan Karp, NOR.
3. Mats Lindgren, BOD.

2014
1. Magnus Sandberg, NOR.
2. Mats Hult, STO.
3. Johannes Boström, BOD.
3. Linus Engman, NOR.

2013
1. Linus Engman, NOR.
2. Magnus Sandberg, NOR.
3. Christopher Andersson-Persson, SUN.
3. Christer Bergman, JPC

2012
1. Christopher Andersson-Persson, SUN.
2. Johan Isaksson, BOD.
3. Ted Lundman, BOD.
3. Håkan Jonsson, SUN.

2011
1. Anders Järnberg, BOD.
2. Magnus Sandberg, NOR.
3. Thomas Bäck, NOR.
3. Patric Ericsson, SUN


2010
1. Mikael Rännar, NOR.
2. Fredrik Blombäck, KLX.
3. Magnus Sandberg, NOR.
3. Niklas Lindström, SUN.

2009
1. Daniel Andersson, SKÖ.
2. Esko Sedergren, SKÖ.
3. Mats Lindström, SKÖ.
3. Mikael Rännar, NOR.

2008
1. Mats Lindström, SKÖ.
2. Kalle Tarén, KLX.
3. Mats Lindgren, KLX.
4. Lars-Åke Kulinder, SUN.

2007
1. Patrik Thelaus, SKÖ.
2. Morgan Norberg, SKÖ.
3. Lars Wennberg, BOD.
4. Kalle Tarén, KLX.

2006
1. Morgan Norberg, SKÖ.
2. Magnus Sandberg, NOR.
3. Daniel Wennberg, KLX.
4. Ove Isaksson, BOD.

2005
1. Daniel Andersson, SKÖ.
2. Morgan Norberg, SKÖ.
3. Lars-Arne Andersson, SKÖ.
4. Patric Ericsson, SUN.

2004
1. Erik Jansson, KLX.
2. Magnus Sandberg, NOR.
3. Morgan Norberg, SKÖ.
4. Daniel Andersson, SKÖ.

2003
1. Magnus Karlsson, BOD.
2. Erik Jansson, KLX.
3. Curt Renkonen, NOR.
4. Staffan Karp, NOR.

2002
1. Staffan Karp, NOR.
2. Benny Martinsson, BOD.
3. Stefan Bergström, SUN.
4. Stig Fernström, SKÖ.

2001
1. Morgan Norberg, SUN.
2. Stefan Bergström, SUN.
3. Håkan Engman, LUL.
4. Niklas Marklund, BOD.

2000
1. Håkan Åslin, CAT.
2. Marcus Enbom, SUN.
3. Ulf Nilsson, LUL.
4. Henrik Andersson, SKÖ.

1999
1. ?
2. ?
3. ?
4. ?

1998
1. Amal Moufid, SUN.
2. Hans Moberg, BOD.
3. Per Aronsson, BOD.
4. Peter Åström, BOD.

1997
1. Hans Moberg, BOD.
2. Jens Bäck, SUN.
3. Anders Nyström, BOD.
4. Kent Olsson, BOD.

1996
1. Morgan Karlström, BOD.
2. Stefan Holmström, BOD.
3. Göran Åslin, NJU.
4. Kenth Olsson, BOD

1995
1. Stefan Holmström, BOD.
2. Morgan Karlström, BOD.
3. Magnus Karlsson, BOD.
4. Göte Ek, BOD.

Uppdaterad: 31 JUL 2018 19:18 Skribent: Magnus Sandberg




gästbok


SISU-logga 180X93 

Föräldratelefonen 200x200






Postadress:
Norra Sveriges Bouleförbund
Gun-Britt Jansson, Köpmangatan 12, lgh 1103
931 31 Skellefteå

Kontakt:
Tel: 0702706280
E-post: This is a mailto link

Se all info