Hoppa till sidans innehåll

DM 2013, Motala


2013-06-06 DM ÖSBF (BVP)

Junior Singel Skytte (D)           Antal lag 2
Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Petter

Svensson

28106

CDB

2

Malin

Lindroth

27213

LEJ

V55 Singel Skytte (D)             Antal lag 9

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Dennis

Widell

20317

BVP

2

Göran

Sandell

12732

BVP

3

Håkan

Johnsson

21056

LEJ

4

Anders

Holmberg

15011

PEK

5

Lars

Lilieqvist

18244

RPC

Dam Singel Skytte (D)           Antal lag 7

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Johanna

Nilsson

10057

LEJ

2

Marie

Widell

21592

BVP

3

Monica

Eriksson

11263

LEJ

3

Maggan

Mikaelsson

19907

SOL

Öppen Singel Skytte (D)        Antal lag 8

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Stephane

Zaklada

28058

CDB

2

Claes

Nilsson

10222

LEJ

3

Mikael

Karlsson

12723

LEJ

4

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

5

Erik

Olofsson

14601

PEK

V65 Singel Pool (D)                Antal lag 28

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Johan Nordlander

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göte

Andersson

12374

ALM

2

Carlos

Soto

12931

VÄX

3

Kurt

Sandberg

28255

CDB

3

Kurt

Engstrand

25729

TRA

5

Sonia

Knutsson

22976

BVP

5

Roland

Gustafson

19974

LEJ

5

Per

Lindroth

21334

LEJ

5

Lars-Erik

Årnfelt

16518

RPC

V55 Singel Pool (D)                Antal lag 18
Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Johan Nordlander

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

2

Ulf

Bolve

24331

LEJ

3

Kenneth

Johansson

11268

LEJ

3

Lars

Lilieqvist

18244

RPC

5

Göran

Sandell

12732

BVP

5

Dennis

Widell

20317

BVP

5

Per Olof

Fransson

12057

CDB

5

Rudolf

Jarz

12923

VÄX

Dam Singel Pool (D)               Antal lag 15

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Johan Nordlander

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Eva

Bolve

19106

LEJ

2

Ulrika

Alstander

16641

CDB

3

Anette

Zaklada

28057

CDB

3

Monica

Eriksson

11263

LEJ

Junior Singel Pool (D)            Antal lag 2

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Johan Nordlander

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Petter

Svensson

28106

CDB

2

Malin

Lindroth

27213

LEJ

Öppen Singel Pool (D)           Antal lag 14

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Johan Nordlander

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Stephane

Zaklada

28058

CDB

2

Anders

Holmberg

15011

PEK

3

Roger

Hasselgren

30870

BVP

3

Sten

Alstander

15582

CDB

2013-06-07 DM ÖSBF (BVP)

V65 Trippel Pool (D)              Antal lag 12

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Rudolf

Jarz

12923

VÄX

1

Carlos

Soto

12931

VÄX

1

Claes

Svensson

13114

VÄX

2

Göte

Andersson

12374

ALM

2

Aina

Olofsson

29125

ALM

2

Jan-Erik

Pettersson

30192

ALM

3

Lars-Inge

Jerneståhl

25211

IST

3

Siw

Kämpe Uddemar

27533

IST

3

Göran

Schultz

21938

IST

3

Kennert

Borg

26341

VIR

3

Maj-Britt

Borg

26342

VIR

3

Erland

Qvist

11896

VIR

V55 Trippel Pool (D)              Antal lag 10

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Ulf

Bolve

24331

LEJ

1

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

1

Kenneth

Johansson

11268

LEJ

2

BengtGunnar

Damberg

14327

CDB

2

Per Olof

Fransson

12057

CDB

2

Göran

Ivarsson

12059

CDB

3

Tommy

Carlsson

18437

RPC

3

Ingvar

Häggbrink

10055

RPC

3

Lars

Lilieqvist

18244

RPC

3

Börje

Fridlund

18510

TRA

3

Hans Olof

Wiik

25422

TRA

3

Lars-Gunnar

Wiik

15156

TRA

Dam Trippel Pool (D)             Antal lag 6

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Monica

Eriksson

11263

LEJ

1

Gabriella

Karp

13884

LEJ

1

Gitten

Råsander

11267

LEJ

2

Eva

Bolve

19106

LEJ

2

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

2

Johanna

Nilsson

10057

LEJ

3

Inger

Björling

28166

LEJ

3

Ingvor

Gustafsson

28660

LEJ

3

Birgitta

Ziemke

27563

LEJ

3

Inga- Lill

Hall- Wissing

17972

SOL

3

Annette

Lindgren

28524

SOL

3

Maggan

Mikaelsson

19907

SOL

Öppen Trippel Pool (D)          Antal lag 7

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

CDB

1

Conny

Plantin

12627

CDB

1

Stephane

Zaklada

28058

CDB

2

Inge

Holgersson

25697

WES

2

Ann-Cathrine

Holgersson

25696

WES

2

Thorbjörn

Lund

30800

WES

3

Göran

Dahlqvist

17311

CDB

3

Håkan

Karlsson

28351

CDB

3

Petter

Svensson

28106

CDB

3

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

3

Claes

Nilsson

10222

LEJ

3

Jan

Åsberg

15067

LEJ

2013-06-08 DM ÖSBF (BVP)

V65 Dubbel Pool (D)               Antal lag 25

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Carlos

Soto

12931

VÄX

1

Claes

Svensson

13114

VÄX

2

Hans

Hydén

25098

LEJ

2

Curt

Ziemke

27562

LEJ

3

Siv

Eriksson

24992

LEJ

3

Bo

Eriksson

24993

LEJ

3

Nils

Knutsson

22181

BVP

3

Sonia

Knutsson

22976

BVP

5

Marie-Louice

Johansson

28247

BVP

5

Rolf

Johansson

28249

BVP

5

Leila

Partti

19545

HÖG

5

Vesa

Partti

10021

HÖG

5

Max- Ove

Karlberg

19767

PEK

5

Per-Olof

Ternström

25683

PEK

5

Per

Johansson

19052

VIR

5

Erland

Qvist

11896

VIR

V55 Dubbel Pool (D)               Antal lag 15

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

1

Kenneth

Johansson

11268

LEJ

2

Dennis

Widell

20317

BVP

2

Marie

Widell

21592

BVP

3

Göran

Ivarsson

12059

CDB

3

Kurt

Sandberg

28255

CDB

3

Lars

Lilieqvist

18244

RPC

3

Johan

Nordlander

19053

RPC

Dam Dubbel Pool (D)             Antal lag 10

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Monica

Eriksson

11263

LEJ

1

Gabriella

Karp

13884

LEJ

2

Annie

Plantin

12626

CDB

2

Yvonne

Plantin

12629

CDB

3

Birgitta

Liljegren

22099

ALM

3

Aina

Olofsson

29125

ALM

3

Eva

Bolve

19106

LEJ

3

Johanna

Nilsson

10057

LEJ

Öppen Dubbel Pool (D)          Antal lag 18

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Jan-Åke Gustafsson

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

CDB

1

Stephane

Zaklada

28058

CDB

2

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

2

Claes

Nilsson

10222

LEJ

3

Johan

Bredin

21376

LEJ

3

Rasmus

Kling

23495

LEJ

3

Mats

Johansson

14962

PEK

3

Erik

Olofsson

14601

PEK

5

Stefan

Blom

15272

LEJ

5

Mikael

Karlsson

12723

LEJ

5

Jonny

Olsson

12728

BVP

5

Josef

Sjöberg

28868

BVP

5

Göran

Dahlqvist

17311

CDB

5

Håkan

Karlsson

28351

CDB

5

Jörgen

Andersson

11850

HVE

5

Peter

Johansson

11874

HVE

2013-06-09 DM ÖSBF (BVP)

Öppen Mixed Dubbel Pool (D)               Antal lag 14

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Anders Holmberg

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Conny

Plantin

12627

CDB

1

Yvonne

Plantin

12629

CDB

2

Claes

Nilsson

10222

LEJ

2

Gitten

Råsander

11267

LEJ

3

Sten

Alstander

15582

CDB

3

Ulrika

Alstander

16641

CDB

3

Stefan

Blom

15272

LEJ

3

Eva

Rooth

18837

LE

V65 Mixed Dubbel Pool (D)                    Antal lag 16

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Anders Holmberg

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Karin

Berg

27580

LEJ

1

Ivan

Stipic

21624

LEJ

2

Göte

Andersson

12374

ALM

2

Aina

Olofsson

29125

ALM

3

Inger

Årnfelt

16557

RPC

3

Lars-Erik

Årnfelt

16518

RPC

3

Birgitta

Karlsson

18949

VIR

3

Erland

Qvist

11896

VIR

 

Junior Mixed Dubbel Pool (D)                Antal lag 1
Tävlingsledare: Andersw Örnstedt Huvuddomare: Anders Holmberg

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Isabelle

Alstander

27246

CDB

1

Petter

Svensson

28106

CDB

V55 Mixed Dubbel Pool (D)                    Antal lag 15

Tävlingsledare: Anders Örnstedt Huvuddomare: Anders Holmberg

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göran

Sandell

12732

BVP

1

Anita

Sidhagen

21877

BVP

2

Gert

Lindgren

28523

SOL

2

Annette

Lindgren

28524

SOL

3

Dennis

Widell

20317

BVP

3

Marie

Widell

21592

BVP

3

Katarina

Johansson

24000

BVP

3

Kent

Tungström

12735

BVP

Uppdaterad: 25 MAR 2018 15:33 Skribent: Jågus
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info