Hoppa till sidans innehåll

DM 2016 Vetlanda, Tranås


Resultat DM 2016, samtliga spelade klasser.

Resultat lördag den 30 april, V65 trippel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Göran Högberg 10549 HÖG
1 Arne Olofsson 17975 HÖG
1 Jerry Jegård 28019 HÖG
2 Lars-Elis Karlsson 10421 HÖG
2 Leopold Böttcher 26077 HÖG
2 Anders Linnér 28631 HÖG
3 Kjell Persson 29213 GÖT
3 Gun Pettersson 29895 GÖT
3 Per-Erik Pettersson 29894 GÖT
3 Barbara Edström 28505 HVE
3 Hilbert Björkdahl 12960 HVE
3 Tommy Glans 14331 HVE

Resultat söndag den 1 maj, V55 mixtrippel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Marie Videll 21592 BVP
1 Dennis Videll 20317 BVP
1 Göran Sandell 12732 BVP
2 Ingrid Asplund 30438 SÅK
2 Åke Jönsson 30441 SÅK
2 Hans Knaak 27431 SÅK
3 Katarina Johansson 24000 BVP
3 Krister Pettersson 12730 BVP
3 Bengt Pihl 30070 BVP
3 Ann Gustafsson 24638 LEJ
3 Göran Gustavsson 10052 LEJ
3 Kenneth Johansson 11268 LEJ

Resultat söndag den 1 maj, V65 mixtrippel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Ann-Christin Franzén 21240 HVE
1 Pär-Göran Johansson 23518 HVE
1 Hilbert Björkdahl 12960 HVE
2 Solveig Löfgren 15368 ALM
2 Sten Björklund 23880 ALM
2 Göte Andersson 12374 ALM
3 Birgitta Ziemke 27563 LEJ
3 Curt Ziemke 27562 LEJ
3 Lennart Andersson 24193 LEJ
3 Siw Kämpe 27533 IST
3 Göran Schultz 21938 IST
3 Lars-Inge Jerneståhl 25211 IST

Resultat lördag den 4 juni, Öppen dubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten Alstander 15582 TPC
1 Stephane Zaklada 28058 TPC
2 Håkan Eriksson 11262 LEJ
2 Ulf Bolve 24331 LEJ
3 Kent Larsson 12725 BVP
3 Arne Vettergren 23805 BVP
3 Anne-Marie Karlsson 11859 HVE
3 Johan Hansen 18290 HVE
5 Janne Johansson 24435 TPC
5 Anders Jonsson 12736 TPC
5 Tonny Bergmark 27680 PEK
5 Mats Nilsson 15082 PEK
5 Joakim Hultkrantz 28724 PEK
5 Gunnar Öster 19903 PEK
5 Jimmi Hultkrantz 25269 PEK
5 Tommy Michanek 19075 PEK

Resultat lördag den 4 juni, Dam dubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Ulrika Alstander 16641 TPC
1 Annika Arvidsson 25271 TPC
2 Gabriella Karp 13884 LEJ
2 Monica Eriksson 11263 LEJ
3 Carina Hellqvist 12105 TPC
3 Anette Zaklada 28057 TPC
3 Inger Björling 28166 LEJ
3 Ingvor Gustafsson 28660 LEJ

Resultat lördag den 4 juni, V55 dubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 BengtGunnar Damberg 14327 CDB
1 Per Olof Fransson 12057 CDB
2 Kent Karlsson 10834 TRA
2 Hans Olof Wiik 25422 TRA
3 Gebbe Björkman 21889 LEJ
3 Håkan Johnsson 21056 LEJ
3 Krister Pettersson 12730 BVP
3 Bengt Ydnäs 15566 BVP
5 Göran Gustavsson 10052 LEJ
5 Kenneth Johansson 11268 LEJ
5 Katarina Johansson 24000 BVP
5 Bengt Pihl 30070 BVP
5 Somwang Häggbrink 19197 RPC
5 Ingvar Häggbrink 10055 RPC
5 Anita Sidhagen 21877 BVP
5 Göran Sandell 12732 BVP

Resultat lördag den 4 juni, V65 dubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Bo Eriksson 24993 LEJ
1 Curt Ziemke 27562 LEJ
2 Gunilla Ribbert 27582 LEJ
2 Lennart Andersson 24193 LEJ
3 Inger Årnfelt 16557 RPC
3 Lars-Erik Årnfelt 16518 RPC
3 Bertil Beinard 11261 LEJ
3 Torkil Åsenhed 11281 LEJ
5 Aina Olofsson 29125 ALM
5 Göte Andersson 12374 ALM
5 Kenneth Persson 24138 BOP
5 Leif Larsson 27670 BOP
5 Jerry Jegård 28019 HÖG
5 Lars-Elis Karlsson 10421 HÖG
5 Arne Jonasson 28770 WES
5 Tomas Östin 31759 WES

Resultat söndag den 5 juni, Öppen mixdubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Annika Arvidsson 25271 TPC
1 Janne Johansson 24435 TPC
2 Ulrika Alstander 16641 TPC
2 Sten Alstander 15582 TPC
3 Monica Eriksson 11263 LEJ
3 Håkan Eriksson 11262 LEJ
3 Anette Zaklada 28057 TPC
3 Stephane Zaklada 28058 TPC

Resultat söndag den 5 juni, V55 mixdubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Inger Björling 28166 LEJ
1 Göran Gustavsson 10052 LEJ
2 Ann Gustafsson 24638 LEJ
2 Kenneth Johansson 11268 LEJ
3 Somwang Häggbrink 19197 RPC
3 Ingvar Häggbrink 10055 RPC
3 Gabriella Karp 13884 LEJ
3 Mats Lindgren 13891 LEJ

Resultat söndag den 5 juni, V65 mixdubbel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Britt-Marie Ottosson 28304 TRA
1 Lars-Gunnar Wiik 15156 TRA
2 Irma Gustafson 19973 LEJ
2 Arne Johansson 18802 LEJ
3 Aina Olofsson 29125 ALM
3 Göte Andersson 12374 ALM
3 Gunilla Ribbert 27582 LEJ
3 Lennart Andersson 24193 LEJ
5 Birgitta Wik 23255 BVP
5 Åke Kullberg 17765 BVP
5 Siv Eriksson 24992 LEJ
5 Bo Eriksson 24993 LEJ
5 Margareta Lindroth 21335 LEJ
5 Per Lindroth 21334 LEJ
5 Anne Larsson 30917 ALM
5 Bertil Andersson 25892 ALM

Resultat måndag den 6 juni, Öppen singel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten Alstander 15582 TPC
2 Stephane Zaklada 28058 TPC
3 Ulrika Alstander 16641 TPC
3 Kristian Eklund 12718 TPC

Resultat måndag den 6 juni, Dam singel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Gabriella Karp 13884 LEJ
2 Monica Eriksson 11263 LEJ
3 Anne Larsson 30917 ALM
3 Carina Lagerlöf 31217 TPC
5 Annika Arvidsson 25271 TPC
5 Inger Björling 28166 LEJ
5 Anette Zaklada 28057 TPC
5 Carina Hellqvist 12105 TPC

Resultat måndag den 6 juni, V55 singel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Bernardo Espejo 15747 VÄX
2 Kenneth Johansson 11268 LEJ
3 Anders Holmberg 15011 PEK
3 Leopold Böttcher 26077 HÖG

Resultat måndag den 6 juni, V65 singel;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Göte Andersson 12374 ALM
2 Bertil Andersson 25892 ALM
3 Krister Johansson 23242 TPC
3 Gunilla Ribbert 27582 LEJ

Resultat måndag den 6 juni, Öppen singel skytte;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten Alstander 15582 TPC
2 Stephane Zaklada 28058 TPC
3 Kristian Eklund 12718 TPC
3 Mikael Karlsson 12723 TPC

Resultat måndag den 6 juni, Dam singel skytte;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Monica Eriksson 11263 LEJ
2 Malin Lindroth 27213 LEJ
3 Ulrika Alstander 16641 TPC
3 Carina Hellqvist 12105 TPC

Resultat måndag den 6 juni, Veteran singel skytte;

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Anders Linnér 28631 HÖG
2 Anders Holmberg 15011 PEK
3 Bernardo Espejo 15747 VÄX
3 Leopold Böttcher 26077

HÖG

Uppdaterad: 25 MAR 2018 15:33 Skribent: JåGus
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info