Hoppa till sidans innehåll

DM 2017 Gränna, Anneberg


2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
Öppen Singel Skytte (D) Antal lag 6

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

TPC

2

Claes

Nilsson

10222

LEJ

3

Jan

Sandin

29355

WES

3

Hampus

Jacobsson

31849

DON

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
V55 Singel Skytte (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Janne

Johansson

24435

TPC

2

Göran

Sandell

12732

BVP

3

Dennis

Videll

20317

BVP

3

Leif

Karlsson

19061

VÄX

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
Dam Singel Skytte (D) Antal lag 6

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Ulrika

Alstander

16641

TPC

2

Else-Marie

Hafström

10562

SOL

3

Annette

Lindgren

28524

SOL

3

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
Öppen Singel Pool (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Claes

Nilsson

10222

LEJ

2

Sten

Alstander

15582

TPC

3

Hampus

Jacobsson

31849

DON

3

Kenneth

Johansson

11268

LEJ

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
Dam Singel Pool (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Annika

Arvidsson

25271

TPC

2

Else-Marie

Hafström

10562

SOL

3

Iréne

Fransson

31103

BVP

3

Åsa

Öster

22985

PEK

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
V55 Singel Pool (D) Antal lag 14

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

2

Hans

Hellqvist

14587

BVP

3

Tommy

Michanek

19075

PEK

3

Dennis

Videll

20317

BVP

2017-05-27 DM Ösbf (CDB)
V65 Singel Pool (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Jan

Sandin

29355

WES

2

Lennart

Andersson

24193

LEJ

3

Per

Lindroth

21334

LEJ

3

Lars-Erik

Årnfelt

16518

LEJ

2017-05-28 DM Ösbf (CDB)
Öppen Trippel Pool (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

TPC

1

Ulrika

Alstander

16641

TPC

1

Janne

Johansson

24435

TPC

2

Jakob

Järpenmyr

31162

LEJ

2

Patrik

Thelaus

13069

LEJ

2

Stefan

Blom

15272

LEJ

3

Hampus

Jacobsson

31849

DON

3

Pascal Carlos

Patron

14647

DON

3

Cornelis

Patron

27355

DON

3

Göran

Dahlqvist

17311

TPC

3

Ulf

Jönsson

23241

TPC

3

Stephane

Zaklada

28058

TPC

2017-05-28 DM Ösbf (CDB)
V55 Trippel Pool (D) Antal lag 10

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

1

Ingvar

Häggbrink

10055

LEJ

1

Kenneth

Johansson

11268

LEJ

2

Christer

Carlsson

12715

BVP

2

Krister

Pettersson

12730

BVP

2

Göran

Sandell

12732

BVP

3

Tonny

Bergmark

27680

PEK

3

Gunnar

Öster

19903

PEK

3

Åsa

Öster

22985

PEK

3

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

3

Leif

Karlsson

19061

VÄX

3

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

2017-05-28 DM Ösbf (CDB)
V65 Trippel Pool (D) Antal lag 9

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Per-Inge

Malm

11178

LEJ

1

Ivan

Stipic

21624

LEJ

1

Curt

Ziemke

27562

LEJ

2

Willy

Ahlström

25097

LEJ

2

Richard

Hirsch

33015

LEJ

2

Åke

Lindell

27777

LEJ

3

Linnéa

Agnell

30342

CDB

3

Rolf

Granlund

21890

CDB

3

Paul

Snöberg

30344

CDB

3

Inga-Lena

Ivarsson

23634

CDB

3

Rolf

Ivarsson

12041

CDB

3

Kurt

Sandberg

28255

CDB

2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
Öppen Dubbel Pool (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Janne

Johansson

24435

TPC

1

Sten

Alstander

15582

TPC

2

Magnus

Bergström

12714

BVP

2

Anders

Örnstedt

28251

BVP

3

Kent

Larsson

12725

BVP

3

Arne

Vettergren

23805

BVP

3

Stefan

Gustafsson

33448

IST

3

Pierre

Israelsson

33453

IST

5

Ulrika

Alstander

16641

TPC

5

Annika

Arvidsson

25271

TPC

5

Inga-Lill

Hall-Wissing

17972

SOL

5

Annette

Lindgren

28524

SOL

5

Irma

Gustafson

19973

LEJ

5

Eva

Bolve

19106

LEJ

5

Mari

Månsson

31529

LEJ

5

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
V55 Dubbel Pool (D) Antal lag 9

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Marie

Videll

21592

BVP

1

Dennis

Videll

20317

BVP

2

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

2

Leif

Karlsson

19061

VÄX

3

Somwang

Häggbrink

19197

LEJ

3

Ingvar

Häggbrink

10055

LEJ

3

Kent

Tungström

12735

BVP

3

Hans

Hellqvist

14587

BVP

2017-06-03 DM Ösbf (SOL)
V65 Dubbel Pool (D) Antal lag 12

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Rudolf

Jarz

12923

VÄX

1

Claes

Svensson

13114

VÄX

2

Arne

Johansson

18802

LEJ

2

Torkil

Åsenhed

11281

LEJ

3

Inger

Årnfelt

16557

LEJ

3

Lars-Erik

Årnfelt

16518

LEJ

3

Göran

Högberg

10549

HÖG

3

Arne

Olofsson

17975

HÖG

2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Annika

Arvidsson

25271

TPC

1

Janne

Johansson

24435

TPC

2

Eva

Karlsson

21109

CAL

2

Jonny

Karlsson

21111

CAL

3

Annicka

Bergström

23788

BVP

3

Magnus

Bergström

12714

BVP

3

Ulrika

Alstander

16641

TPC

3

Sten

Alstander

15582

TPC

2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
V55 Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Eva

Bolve

19106

LEJ

1

Ulf

Bolve

24331

LEJ

2

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

2

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

3

Iréne

Fransson

31103

BVP

3

Ulf

Pettersson

24839

BVP

3

Marie

Videll

21592

BVP

3

Dennis

Videll

20317

BVP

2017-06-04 DM Ösbf (SOL)
V65 Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 18

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Irma

Gustafson

19973

LEJ

1

Arne

Johansson

18802

LEJ

2

Helena

Westrin

18841

BVP

2

Göran

Sandell

12732

BVP

3

Inger

Årnfelt

16557

LEJ

3

Lars-Erik

Årnfelt

16518

LEJ

3

Ulla

Gustavsson

28703

VÄX

3

Lars

Pettersson

28501

VÄX

5

Britt-Marie

Ottosson

28304

TRA

5

Lars-Gunnar

Wiik

15156

TRA

5

Siv

Eriksson

24992

LEJ

5

Bo

Eriksson

24993

LEJ

5

Irene

Johansson

24395

TPC

5

Krister

Johansson

23242

TPC

5

Ann-Christin

Franzén

21240

HVE

5

Pär-Göran

Johansson

23518

HVE

2017-06-06 DM Ösbf (SOL)
Öppen Mixed Trippel C-pool (D) Antal lag 10

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

TPC

1

Ulrika

Alstander

16641

TPC

1

Janne

Johansson

24435

TPC

2

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

2

Leif

Karlsson

19061

VÄX

2

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

3

Annette

Lindgren

28524

SOL

3

Inga-Lill

Hall-Wissing

17972

SOL

3

Gert

Lindgren

28523

SOL

3

Ann-Christin

Franzén

21240

HVE

3

Pär-Göran

Johansson

23518

HVE

3

Hilbert

Björkdahl

12960

HVE

Uppdaterad: 25 MAR 2018 15:33 Skribent: JåGus
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info