Hoppa till sidans innehåll

DM 2018 Hovslätt, Västervik, Tranås


2018-02-11 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
V65 Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 16

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Lennart Andersson 24193 LEJ
1 Birgitta Ziemke 27563 LEJ
1 Ulf Lindner 18446 LEJ
2 Barbara Edström 28505 HVE
2 Milan Madera 16970 HVE
2 Claes Olsén 28236 HVE
3 Mariana Gustafsson 20712 HVE
3 Ulla Gustavsson 28703 HVE
3 Lars Pettersson 28501 HVE
3 Georg Lidén 33252 IST
3 Göran Schultz 21938 IST
3 Siw Wärnbring 32589 IST
5 Lars-Elis Karlsson 10421 HÖG
5 Gunilla Lidby 25504 HÖG
5 Anders Linnér 28631 HÖG
5 Bo Eriksson 24993 LEJ
5 Siv Eriksson 24992 LEJ
5 Curt Ziemke 27562 LEJ
5 Ann-Christin Franzén 21240 HVE
5 Pär-Göran Johansson 23518 HVE
5 Jan Karlsson 14831 HVE
5 Inga-Lena Ivarsson 23634 IST
5 Rolf Ivarsson 12041 IST
5 Manfred Rönz 31339 IST

2018-02-11 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
V55 Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 8

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Bernardo Espejo 15747 VÄX
1 Leif Karlsson 19061 VÄX
1 Margareta Lundqvist 28778 VÄX
2 Eva Bolve 19106 LEJ
2 Ulf Bolve 24331 LEJ
2 Håkan Eriksson 11262 LEJ
3 Anneli Gladén 31805 LEJ
3 Bengt-Olov Gladén 31804 LEJ
3 Åke Lindell 27777 LEJ
3 Annette Lindgren 28524 SOL
3 Gert Lindgren 28523 SOL
3 Maggan Mikaelsson 19907 SOL

2018-02-11 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
Öppen Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 8

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten Alstander 15582 TPC
1 Ulrika Alstander 16641 TPC
1 Johan Karlsson 12722 TPC
2 Pär Lundin 33454 BVP
2 Bengt Pihl 30070 BVP
2 Anita Sidhagen 21877 BVP
3 Pascal Patron 14647 DON
3 Hampus Jacobsson 31849 DON
3 Maria Åberg 32289 DON
3 Kent Larsson 12725 BVP
3 Eva Rooth 18837 BVP
3 Ulf Pettersson 24839 BVP

2018-05-10 DM Ösbf (TPC)
Öppen Trippel Pool (D) Antal lag 9

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Sten Alstander 15582 TPC
1 Patrick Massimi 25238 TPC
1 Stephane Zaklada 28058 TPC
2 Nemo Råsander 32946 LEJ
2 Johan Björling 33961 LEJ
2 Martin Dahl 33762 LEJ
3 Kent Larsson 12725 BVP
3 Pär Lundin 33454 BVP
3 Krister Strömquist 21772 BVP
3 Ulrika Alstander 16641 TPC
3 Carina Lagerlöf 31217 TPC
3 Göran Dahlqvist 17311 TPC

2018-05-10 DM Ösbf (TPC)
V55 Trippel Pool (D) Antal lag 11

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Margareta Lundqvist 28778 VÄX
1 Leif Karlsson 19061 VÄX
1 Bernardo Espejo 15747 VÄX
2 Christer Carlsson 12715 BVP
2 Bengt Pihl 30070 BVP
2 Bengt Ydnäs 15566 BVP
3 Lars Zeed 28964 WES
3 Tomas Ljungdahl 33651 WES
3 Matti Lette 30015 WES
3 Inger Årnfelt 16557 LEJ
3 Lars-Erik Årnfelt 16518 LEJ
3 Curt Ziemke 27562 LEJ

2018-05-12 DM Ösbf (TRA)
Öppen Dubbel Pool (D)    Antal lag 15

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Håkan Karlsson 28351 WES
1 Tomas Ljungdahl 33651 WES
2 Pär Lundin 33454 BVP
2 Anders Jonsson 12736 BVP
3 Krister Pettersson 12730 BVP
3 Bengt Ydnäs 15566 BVP
3 Sten Alstander 15582 TPC
3 Johan Karlsson 12722 TPC
5 Ulf Andersson 17058 PEK
5 Tommy Michanek 19075 PEK
5 Christer Carlsson 12715 BVP
5 Dennis Videll 20317 BVP
5 Magnus Bergström 12714 LEJ
5 Johan Björling 33961 LEJ
5 Patrick Massimi 25238 TPC
5 Stephane Zaklada 28058 TPC

2018-05-12 DM Ösbf (TRA)
V65 Dubbel Pool (D)    Antal lag 17

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Hans Hellqvist 14587 BVP
1 Kent Tungström 12735 BVP
2 Anita Sidhagen 21877 BVP
2 Göran Sandell 12732 BVP
3 Siw Wärnbring 32589 IST
3 Georg Lidén 33252 IST
3 Gunilla Ribbert 27582 LEJ
3 Lennart Andersson 24193 LEJ
5 Håkan Gustavsson 32554 WES
5 Leif Schenell 31918 WES
5 Siv Eriksson 24992 LEJ
5 Bo Eriksson 24993 LEJ
5 Stellan Johansson 25231 TRA
5 Hans Albertsson 31862 TRA
5 Lars-Elis Karlsson 10421 HÖG
5 Anders Linnér 28631 HÖG

2018-05-12 DM Ösbf (TRA)
Dam Dubbel Pool (D)    Antal lag 10

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Ulrika Alstander 16641 TPC
1 Annika Arvidsson 25271 TPC
2 Birgitta Massimi 25408 TPC
2 Anette Zaklada 28057 TPC
3 Iréne Fransson 31103 BVP
3 Johanna Fransson 33925 BVP
3 Kristina Grönlund 31809 WES
3 Kerstin Ljungdahl 33650 WES

2018-05-13 DM Ösbf (TRA)

Öppen Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 12

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Anette Zaklada 28057 TPC
1 Stephane Zaklada 28058 TPC
2 Ulrika Alstander 16641 TPC
2 Sten Alstander 15582 TPC
3 Birgitta Massimi 25408 TPC
3 Patrick Massimi 25238 TPC
3 Annika Arvidsson 25271 TPC
3 Fredrik Arvidsson 19981 TPC

2018-05-13 DM Ösbf (TRA)

V55 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 11

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Eva Bolve 19106 LEJ
1 Ulf Bolve 24331 LEJ
2 Åsa Öster 22985 PEK
2 Gunnar Öster 19903 PEK
3 Margareta Lundqvist 28778 VÄX
3 Bernardo Espejo 15747 VÄX
3 Gabriella Karp 13884 LEJ
3 Mats Lindgren 13891 LEJ

2018-05-13 DM Ösbf (TRA)

V65 Mixed Dubbel Pool (D)    Antal lag 21

PlaceringFörnamnEfternamnLicensnrKlubb
1 Christiane Negrelli 28743 HÖG
1 Leopold Böttcher 26077 HÖG
2 Inger Oscarsson 30794 VÄX
2 Carl Enström 30793 VÄX
3 Ulla Gustavsson 28703 HVE
3 Lars Pettersson 28501 HVE
3 Linnéa Agnell 30342 IST
3 Paul Snöberg 30344 IST
5 Britt-Marie Ottosson 28304 TRA
5 Lars-Gunnar Wiik 15156 TRA
5 Inga-Lill Hall-Wissing 17972 SOL
5 Ronny Wissing 17971 SOL
5 Siw Wärnbring 32589 IST
5 Georg Lidén 33252 IST
5 Inger Årnfelt 16557 LEJ
5 Lars-Erik Årnfelt 16518 LEJ

2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
Öppen Singel Pool (D) Antal lag 10

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Sten

Alstander

15582

TPC

2

Fredrik

Arvidsson

19981

TPC

3

Dennis

Eriksson

15050

RPC

3

Martin

Dahl

33762

LEJ


2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
Dam Singel Pool (D) Antal lag 12

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Monica

Eriksson

11263

LEJ

2

Annika

Arvidsson

25271

TPC

3

Maggan

Mikaelsson

19907

SOL

3

Carina

Lagerlöf

31217

TPC


2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
V55 Singel Pool (D)    Antal lag 12

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Jan

Sandin

29355

WES

2

Anders

Holmberg

15011

PEK

3

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

3

Gunnar

Öster

19903

PEK


2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
Öppen Singel Skytte (D) Antal lag 4

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Stephane

Zaklada

28058

TPC

2

Martin

Dahl

33762

LEJ

3

Peder

Johansson

19077

PEK


2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
V55 Singel Skytte (D) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Dennis

Videll

20317

BVP

2

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

3

Jan

Sandin

29355

WES


2018-05-20 DM Ösbf (TPC)
Dam Singel Skytte (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

2

Monica

Eriksson

11263

LEJ

3

Napadsorn

Pakkaeng

33377

PEK

3

Inger

Björling

28166

LEJ

Uppdaterad: 21 MAJ 2018 16:11 Skribent: JåGus
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info