Hoppa till sidans innehåll

DM 2019, Hovslätt, Gränna


2019-02-09 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
Öppen Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 9

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Larry

Berthelsen

14850

TPC

1

Johan

Karlsson

12722

TPC

1

Cecilia

Vesterlund

34097

TPC

2

Johan

Björling

33961

LEJ

2

Martin

Dahl

33762

LEJ

2

Mari

Milton

31529

LEJ

3

Birgitta

Massimi

25408

TPC

3

Patrick

Massimi

25238

TPC

3

Stephane

Zaklada

28058

TPC

3

Felicia

Björling

34113

LEJ

3

Peter

Burlin

21878

LEJ

3

Jakob

Järpenmyr

31162

LEJ

2019-02-09 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
V55 Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 9

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Anna Karin

Lilieqvist

18436

LEJ

1

Lars

Lilieqvist

18244

LEJ

1

Staffan

Gustafsson

33537

LEJ

2

Anita

Sidhagen

21877

BVP

2

Bengt

Pihl

30070

BVP

2

Pär

Lundin

33454

BVP

3

Gitten

Råsander

11267

LEJ

3

Monica

Eriksson

11263

LEJ

3

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

3

Eva

Bolve

19106

LEJ

3

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

3

Ulf

Bolve

24331

LEJ

2019-02-09 DM Ösbf Mixedtrippel (IST)
V65 Mixed Trippel Pool (D) Antal lag 16

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Birgitta

Ziemke

27563

LEJ

1

Ulf

Lindner

18446

LEJ

1

Lennart

Andersson

24193

LEJ

2

Anna

Karlsson

14335

IST

2

Lennart

Karlsson

14336

IST

2

Göran

Schultz

21938

IST

3

Yvonne

Karlsson

21827

MÖN

3

Sven

Karlsson

20992

MÖN

3

Rolf

Lindqvist

31766

MÖN

3

Siw

Wärnbring

32589

IST

3

Irene

Blidberg

32588

IST

3

Georg

Lidén

33252

IST

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
Öppen Singel Pool (D) Antal lag 10

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Anders

Jonsson

12736

TPC

2

Johan

Björling

33961

LEJ

3

Stephane

Zaklada

28058

TPC

3

Dennis

Eriksson

15050

LEJ

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
V55 Singel Pool (D) Antal lag 10

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Dennis

Videll

20317

BVP

2

Staffan

Gustafsson

33537

LEJ

3

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

3

Jan-Erik

Jonasson

33511

IST

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
V65 Singel Pool (D) Antal lag 15

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Gustav

du Rietz

15201

ALM

2

Jan

Sandin

29355

TPC

3

Gunnar

Öster

19903

PEK

3

Bengt-Olov

Gladén

31804

LEJ

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
Dam Singel Pool (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Siw

Wärnbring

32589

IST

2

Annika

Arvidsson

25271

TPC

3

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

3

Åsa

Öster

22985

PEK

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
Öppen Singel Skytte (D) Antal lag 7

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Stephane

Zaklada

28058

TPC

2

Anders

Jonsson

12736

TPC

3

Johan

Björling

33961

LEJ

3

Martin

Dahl

33762

LEJ

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
V55 Singel Skytte (D) Antal lag 12

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Lars

Lilieqvist

18244

LEJ

2

Jan

Sandin

29355

TPC

3

Dennis

Videll

20317

BVP

3

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

2019-05-18 DM Ösbf (IST)
Dam Singel Skytte (D) Antal lag 7

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Felicia

Björling

34113

LEJ

2

Åsa

Öster

22985

PEK

3

Napadsorn

Pakkaeng

33377

PEK

3

Mari

Milton

31529

LEJ

2019-05-19 DM Ösbf (IST)
Öppen Trippel Pool (D) Antal lag 13

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Patrick

Massimi

25238

TPC

1

Stephane

Zaklada

28058

TPC

1

Anders

Jonsson

12736

TPC

2

Johan

Björling

33961

LEJ

2

Martin

Dahl

33762

LEJ

2

Anton

Goldéus

34746

LEJ

3

Annika

Arvidsson

25271

TPC

3

Birgitta

Massimi

25408

TPC

3

Anette

Zaklada

28057

TPC

3

Napadsorn

Pakkaeng

33377

PEK

3

Johan

Frid

32474

PEK

3

Peder

Johansson

19077

PEK

5

Inga-Lill

Hall-Wissing

17972

SOL

5

Annette

Lindgren

28524

SOL

5

Maggan

Mikaelsson

19907

SOL

5

Ulf

Andersson

17058

PEK

5

Tommy

Michanek

19075

PEK

5

Magnus

Östergren

19076

PEK

5

Inger

Björling

28166

LEJ

5

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

5

Mari

Milton

31529

LEJ

5

Kent

Larsson

12725

BVP

5

Ulf

Pettersson

24839

BVP

5

Kim

Rodtoft

32135

BVP

2019-05-19 DM Ösbf (IST)
V65 Trippel Pool (D) Antal lag 18

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Irene

Blidberg

32588

IST

1

Siw

Wärnbring

32589

IST

1

Georg

Lidén

33252

IST

2

Kerstin

Ljungdahl

33650

WES

2

Håkan

Gustavsson

32554

WES

2

Tomas

Ljungdahl

33651

WES

3

Gebbe

Björkman

21889

LEJ

3

Göran

Carlsson

33874

LEJ

3

Lars

Lilieqvist

18244

LEJ

3

Christiane

Negrelli

28743

HÖG

3

Leopold

Böttcher

26077

HÖG

3

Lars-Göran

Johansson

26157

HÖG

5

Göran

Lidström

30727

IST

5

Olle

Sahlin

31968

IST

5

Arne

Uddemar

33254

IST

5

Torkil

Åsenhed

11281

LEJ

5

Håkan

Johnsson

21056

LEJ

5

Bertil

Beinard

11261

LEJ

5

Lennart

Bergqvist

33135

IST

5

Jan

Hubbe

32403

IST

5

Göran

Schultz

21938

IST

5

Bengt-Olov

Gladén

31804

LEJ

5

Hans

Hydén

25098

LEJ

5

Curt

Ziemke

27562

LEJ

9

Lars-Elis

Karlsson

10421

HÖG

9

Jerry

Jegård

28019

HÖG

9

Anders

Linnér

28631

HÖG

9

Lennart

Andersson

24193

LEJ

9

Birgitta

Ziemke

27563

LEJ

9

Liselott

Berndtsson

15559

LEJ

2019-06-01 DM Ösbf (CDB)
Dam Dubbel Pool (D) Antal lag 7

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Monica

Eriksson

11263

LEJ

1

Eva

Bolve

19106

LEJ

2

Felicia

Björling

34113

LEJ

2

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

3

Annika

Arvidsson

25271

TPC

3

Anette

Zaklada

28057

TPC

3

Kristina

Grönlund

31809

WES

3

Kerstin

Ljungdahl

33650

WES

2019-06-01 DM Ösbf (CDB)
V55 Dubbel Pool (D) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Pär

Lundin

33454

BVP

1

Dennis

Videll

20317

BVP

2

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

2

Ulf

Bolve

24331

LEJ

3

Ronnie

Ahlberg

31519

PEK

3

Tonny

Bergmark

27680

PEK

3

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

3

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

2019-06-01 DM Ösbf (CDB)
Öppen Dubbel Pool (D) Antal lag 9

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Dennis

Eriksson

15050

LEJ

1

Henrik

Ågren

26288

LEJ

2

Johan

Björling

33961

LEJ

2

Martin

Dahl

33762

LEJ

3

Håkan

Karlsson

28351

WES

3

Tomas

Ljungdahl

33651

WES

3

Kent

Larsson

12725

BVP

3

Arne

Vettergren

23805

BVP

2019-06-01 DM Ösbf (CDB)
V65 Dubbel Pool (D) Antal lag 19

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Anna

Karlsson

14335

IST

1

Lennart

Karlsson

14336

IST

2

Anne

Larsson

30917

ALM

2

Jan-Erik

Pettersson

30192

ALM

3

Christiane

Negrelli

28743

HÖG

3

Leopold

Böttcher

26077

HÖG

3

Åke

Lindell

27777

LEJ

3

Ulf

Lindner

18446

LEJ

5

Göran

Schultz

21938

IST

5

Arne

Uddemar

33254

IST

5

Curt

Ziemke

27562

LEJ

5

Richard

Hirsch

33015

LEJ

5

Göte

Andersson

12374

ALM

5

Kjell

Andersson

10746

ALM

5

Olle

Sahlin

31968

IST

5

Göran

Lidström

30727

IST

2019-06-02 DM Ösbf (CDB)
Öppen Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 14

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Anette

Zaklada

28057

TPC

1

Stephane

Zaklada

28058

TPC

2

Isabelle

Darmanin

14519

LEJ

2

Johan

Björling

33961

LEJ

3

Annika

Bergström

23788

LEJ

3

Magnus

Bergström

12714

LEJ

3

Annika

Arvidsson

25271

TPC

3

Fredrik

Arvidsson

19981

TPC

5

Marie

Ejdedal

34605

CAL

5

Peter

Ejdedal

34606

CAL

5

Ewa

Söderholm-Holmberg

16292

CAL

5

Anders

Holmberg

15011

CAL

5

Carina

Hellqvist

12105

TPC

5

Anders

Jonsson

12736

TPC

5

Napadsorn

Pakkaeng

33377

PEK

5

Tommy

Michanek

19075

PEK

2019-06-02 DM Ösbf (CDB)
V55 Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 15

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Eva

Bolve

19106

LEJ

1

Ulf

Bolve

24331

LEJ

2

Ann

Gustafsson

24638

LEJ

2

Jan

Åsberg

15067

LEJ

3

Monica

Eriksson

11263

LEJ

3

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

3

Anna Karin

Lilieqvist

18436

LEJ

3

Lars

Lilieqvist

18244

LEJ

5

Mats

Lindgren

13891

LEJ

5

Gabriella

Karp

13884

LEJ

5

Anita

Sidhagen

21877

BVP

5

Pär

Lundin

33454

BVP

5

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX

5

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

5

Else-Marie

Hafström

10562

SOL

5

Stig

Hafström

25357

SOL

2019-06-02 DM Ösbf (CDB)
V65 Mixed Dubbel Pool (D) Antal lag 20

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Christiane

Negrelli

28743

HÖG

1

Leopold

Böttcher

26077

HÖG

2

Anne

Larsson

30917

ALM

2

Jan-Erik

Pettersson

30192

ALM

3

Berit

Ermanno

32669

LEJ

3

Arne

Johansson

18802

LEJ

3

Annette

Lindgren

28524

SOL

3

Gert

Lindgren

28523

SOL

5

Siv

Eriksson

24992

LEJ

5

Bo

Eriksson

24993

LEJ

5

Anna

Karlsson

14335

IST

5

Lennart

Karlsson

14336

IST

5

Inga-Lill

Pettersson

30918

ALM

5

Kjell

Andersson

10746

ALM

5

Siv

Wärnbring

32589

IST

5

Georg

Lidén

33252

IST

Uppdaterad: 10 FEB 2019 10:55 Skribent: JåGus
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info