Hoppa till sidans innehåll

Distriktets resultat från SM i Karlstad 2018


Distriktes föreningar, resultat från och med 1/8- delen.

Öppen Mixed Trippel
1/8: Patrick Massimi, Birgitta Massimi, Anette Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC

V55 Mixed Trippel
1/8: Eva Bolve, Ulf Bolve, Håkan Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

V65 Mixed Trippel
1/8: Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Öppen Mixed Dubbel
1/4: Eva Karlsson, Jonny Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/8: Sten Alstander, Ulrika Alstander, TJUST PETANQUE CLUB, TPC

V55 Mixed Dubbel
2:a Gabriella Karp, Mats Lindgren, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Bernardo Espejo, Margareta Lundqvist, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX

V65 Mixed Dubbel
1/8: Karin Carlsson, Sven-Olof Carlsson, VÄXJÖ BOULESÄLLSKAP, VÄX

Öppen Singel
1/4: Stephane Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC

Dam Singel
2:a Eva Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
3:a Ulrika Alstander, TJUST PETANQUE CLUB, TPC
1/8: Åsa Öster, PEKINGS PÄRLOR BK, PEK
1/8: Eva Bolve, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

V65 Singel
1/4: Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Göte Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM

Öppen Trippel
3:a Sten Alstander, Patrick Massimi, Stephane Zaklada, TJUST PETANQUE CLUB, TPC

Dam Trippel
1/4: Monica Eriksson, Gabriella Karp, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

V65 Trippel
1/8: Lennart Andersson, Curt Ziemke, Bo Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Arne Johansson, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Anders Benderix, Kenneth Hallberg, Jan-Erik Karlsson, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL

Dam Dubbel
1/4: Monica Eriksson, Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Inger Björling, Ann Gustafsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

V55 Dubbel
1/8: Bengt Pihl, Dennis Videll, BOULE VON PLATEN, BVP

V65 Dubbel
1/4: Ulla Gustavsson, Lars Pettersson, HVETLANDA BOULE CLUB, HVE
1/8: Sten Björklund, Solveig Löfgren, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM

Yngre Junior Singel
1/4: Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Ängla Åberg Patron, DON CAMILLO BOULE CLUB, DO

Yngre Junior Trippel
3:a Felicia Björling, Minou Råsander, Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Yngre Junior Dubbel
3:a Felicia Björling, Nemo Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Uppdaterad: 21 JUL 2018 17:29 Skribent: JåGus
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info