Hoppa till sidans innehåll

Distriktets resultat från SM i Växjö 2014


2014-07-13 Boule-SM 2014 (VÄX)
V55 Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 70

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Göran

Sandell

12732

BVP

3

Dennis

Videll

20317

BVP

3

Marie

Videll

21592

BVP

5

Inger

Björling

28166

LEJ

5

Irma

Gustafson

19973

LEJ

5

Roland

Gustafson

19974

LEJ

V65 Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 94

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Göte

Andersson

12374

ALM

3

Sten

Björklund

23880

ALM

3

Solveig

Löfgren

15368

ALM

Junior Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 11

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Viktor

Johansson

27867

TPC

3

Saga

Wahlberg

27275

GBB

3

Emelie

Csapo

29702

SKT

5

Robert

Ulfsson

30208

TPC

5

Petter

Svensson

28106

TPC

5

Mathilda

Rödl

31551

ÅBK

2014-07-14 Boule-SM 2014 (VÄX)
V65 Mixed Dubbel Pool (S) Antal lag 219

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Leopold

Böttcher

26077

HÖG

5

Christiane

Negrelli

28743

HÖG

Junior Mixed Dubbel Pool (S) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1 + Amanda KÄR

Petter

Svensson

28106

TPC

2014-07-15 Boule-SM 2014 (VÄX)
Dam Singel Pool (S) Antal lag 141

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Monica

Eriksson

11263

LEJ

5

Anne-Marie

Carlsson

11859

HVE

Yngre Junior Singel Pool (S) Antal lag 20

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Jacob

Andersson

27969

SÅK

Junior Singel Pool (S) Antal lag 16

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Robert

Ulfsson

30208

TPC

2014-07-17 Boule-SM 2014 (VÄX)

Junior Trippel Pool (S) Antal lag 5

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Viktor

Johansson

27867

TPC

1

Petter

Svensson

28106

TPC

1

Robert

Ulfsson

30208

TPC

Öppen Trippel Pool (S) Antal lag 124

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Johan

Bredin

21376

LEJ

5

Rasmus

Kling

23495

LEJ

5

Claes

Nilsson

10222

LEJ

V65 Trippel Pool (S) Antal lag 129

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

2

Johan

Nordlander

19053

RPC

2

Inger

Årnfelt

16557

RPC

2

Lars-Erik

Årnfelt

16518

RPC

5

Lennart

Andersson

24193

LEJ

5

Bo

Eriksson

24993

LEJ

5

Curt

Ziemke

27562

LEJ

5

Göran

Högberg

10549

HÖG

5

Jerry

Jegård

28019

HÖG

5

Arne

Olofsson

17975

HÖG

Dam Trippel Pool (S) Antal lag 52

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Monica

Eriksson

11263

LEJ

5

Gabriella

Karp

13884

LEJ

5

Gitten

Råsander

11267

LEJ

2014-07-18 Boule-SM 2014 (VÄX)
Junior Dubbel Pool (S) Antal lag 8

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Petter

Svensson

28106

TPC

1

Robert

Ulfsson

30208

TPC

Dam Dubbel Pool (S) Antal lag 106

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Monica

Eriksson

11263

LEJ

5

Gabriella

Karp

13884

LEJ

V55 Dubbel Pool (S) Antal lag 125

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Kent

Nilsson

12622

HVE

3

Tomas

Tammela

11904

HVE

V65 Dubbel Pool (S) Antal lag 235

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Rudolf

Jarz

12923

VÄX

1

Claes

Svensson

13114

VÄX

3

Ulla

Gustavsson

28703

VÄX

3

Lars

Pettersson

28501

VÄX

 

Detta blir 4 GULD, 1 SILVER, 7 BRONS

+ 10 kvartsfinaler.

Uppdaterad: 21 JUL 2018 17:29 Skribent: JåGus
Epost: This is a mailto link

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info