Hoppa till sidans innehåll

Distriktets resultat från SM i Vetlanda 2017


2017-07-21 SM 2017, VETLANDA

Distriktsklubbarnas framskjutna placeringar från 8-delen.

LEJ toppar distriktets medaljliga med 3 st. GULD samt 1 st. BRONS, följt av HÖG och OSK med var sitt SILVER, samt BVP och VBS med var sitt BRONS.

Samt i  Veteran Skytte: GULD till  Janne Johanson, TPC

GRATTIS säger vi.

Junior Dubbel Pool (S) Antal lag 3

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

2

Elliott

Angselius

33646

HÖG

 

Öppen Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 83

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

9

Sten

Alstander

15582

TPC

9

Ulrika

Alstander

16641

TPC

9

Janne

Johansson

24435

TPC

9

Tommy

Michanek

19075

PEK

9

Napadsorn

Pakkaeng

33377

PEK

9

Magnus

Östergren

19076

PEK

 

V55 Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 59

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

9

Bengt

Pihl

30070

BVP

9

Dennis

Videll

20317

BVP

9

Marie

Videll

21592

BVP

9

Jan

Bjerkland

28786

CAL

9

Katarina

Bjerkland

29458

CAL

9

Anders

Johansson

23053

CAL

9

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

9

Leif

Karlsson

19061

VÄX

9

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX


V65 Mixed Trippel Pool (S) Antal lag 89

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Birgitta

Järlestam

25347

VÄX

3

Jan-Erik

Järlestam

30138

VÄX

3

Edvin

Korzonek

31374

VÄX

5

Milan

Madera

16970

HVE

5

Claes

Olsén

28236

HVE

5

Barbara

Edström

28505

HVE

5

Karin

Carlsson

25907

VÄX

5

Sven-Olof

Carlsson

24831

VÄX

5

Aldo

Zekic

10439

VÄX

9

Göte

Andersson

12374

ALM

9

Sten

Björklund

23880

ALM

9

Solveig

Löfgren

15368

ALM


V55 Mixed Dubbel Pool (S) Antal lag 80

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Eva

Bolve

19106

LEJ

1

Ulf

Bolve

24331

LEJ

5

Dennis

Videll

20317

BVP

5

Marie

Videll

21592

BVP

5

Gabriella

Karp

13884

LEJ

5

Mats

Lindgren

13891

LEJ

9

Inger

Björling

28166

LEJ

9

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

9

Bernardo

Espejo

15747

VÄX

9

Margareta

Lundqvist

28778

VÄX


V65 Mixed Dubbel Pool (S) Antal lag 188

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Ann-Christin

Franzén

21240

HVE

5

Pär-Göran

Johansson

23518

HVE


Öppen Singel Pool (S) Antal lag 148

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Hampus

Jacobsson

31849

DON

 

Dam Singel Pool (S) Antal lag 131

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Gabriella

Karp

13884

LEJ

9

Monica

Eriksson

11263

LEJ

9

Annjeanette

Strömberg

30671

CAL

 

V55 Singel Pool (S) Antal lag 124

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

9

Göran

Gustavsson

10052

LEJ

9

Bernardo

Espejo

15747

VÄX


V65 Singel Pool (S) Antal lag 287

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

2

Lars

Ekh

20916

OSK



Öppen Trippel Pool (S) Antal lag 91

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

9

Camillo

Patron

31854

DON

9

Pascal

Patron

14647

DON

9

Mikael

Trechera

14646

DON


Dam Trippel Pool (S) Antal lag 47

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Monica

Eriksson

11263

LEJ

1

Gabriella

Karp

13884

LEJ

1

Gitten

Råsander

11267

LEJ

9

Ann-Christin

Franzén

21240

HVE

9

Mariana

Gustafsson

20712

HVE

9

Anne-Marie

Karlsson

11859

HVE

9

Eva

Karlsson

21109

CAL

9

Kicki

Patron

13274

CAL

9

Francine

Wallster

28252

CAL

 

V55 Trippel Pool (S) Antal lag 53

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Iréne

Fransson

31103

BVP

3

Ulf

Pettersson

24839

BVP

3

Göran

Sandell

12732

BVP

9

Eva

Bolve

19106

LEJ

9

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

9

Ingvar

Häggbrink

10055

LEJ

9

Hans

Hellqvist

14587

BVP

9

Krister

Pettersson

12730

BVP

9

Kent

Tungström

12735

BVP


V65 Trippel Pool (S) Antal lag 108

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

1

Arne

Johansson

18802

LEJ

1

Inger

Årnfelt

16557

LEJ

1

Lars-Erik

Årnfelt

16518

LEJ

5

Ove

Alm

27119

SÅK

5

Thomas

Carlén

24606

SÅK

5

Hans

Knaak

27431

SÅK

 

Dam Dubbel Pool (S) Antal lag 88

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

5

Inger

Björling

28166

LEJ

5

Somwang

Häggbrink

19197

LEJ

5

Else-Marie

Hafström

10562

SOL

5

Maggan

Mikaelsson

19907

SOL

5

Eva

Karlsson

21109

CAL

5

Kicki

Patron

13274

CAL

9

Monica

Eriksson

11263

LEJ

9

Gabriella

Karp

13884

LEJ

 

V55 Dubbel Pool (S) Antal lag 80

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

3

Ulf

Bolve

24331

LEJ

3

Johan

Nilsson

11277

LEJ

9

Håkan

Eriksson

11262

LEJ

9

Ingvar

Häggbrink

10055

LEJ


V65 Dubbel Pool (S) Antal lag 196

Placering

Förnamn

Efternamn

Licensnr

Klubb

9

Gun

Pettersson

29895

GÖT

9

Per-Erik

Pettersson

29894

GÖT

Uppdaterad: 21 JUL 2018 17:30 Skribent: JåGus
Epost: Adressen Gömd

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info