Hoppa till sidans innehåll

Resultat från SM i Skövde 2012


Öppen Mixed Trippel
1/4: Sten Alstander, Ulrika Alstander, Stephane Zaklada, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

V55 Mixed Trippel
1:a Göran Sandell, Dennis Widell, Marie Widell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Ann Gustafsson, Göran Gustavsson, Kenneth Johansson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: Juliet Advincula, Rudolf Jarz, Keld Remond Petersen, SANDSBRO AIK, SAN

V65 Mixed Trippel
1/4: Lennart Andersson, Lennart Petersson, Gunilla Ribbert, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

Öppen Mixed Dubbel
1/8: Anette Zaklada, Stephane Zaklada, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB
1/8: Eva Bolve, Ulf Bolve, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC

V55 Mixed Dubbel
1/4: Ann Gustafsson, Kenneth Johansson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: Rudolf Jarz, Juliet Advincula, SANDSBRO AIK, SAN
1/8: Göran Sandell, Anita Sidhagen, BOULE VON PLATEN, BVP

V65 Mixed Dubbel
1/8: Anita Gustafsson, Åke Kullberg, BOULE VON PLATEN, BVP

Öppen Singel
3:a Kristian Eklund , CLUB ISTANBOULE, IST

Dam Singel
1/8: Maggan Mikaelsson, SOLBERGA BOULEKLUBB, SOL
1/8: Monica Eriksson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ

V55 Singel
1/4: Rudolf Jarz, SANDSBRO AIK, SAN
1/8: Göran Gustavsson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: Keld Remond Petersen, SANDSBRO AIK, SAN

Öppen Trippel
3:a Sten Alstander, Conny Plantin, Stephane Zaklada, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

Dam Trippel
1/4: Eva Karlsson, Kicki Patron, Francine Wallster, CALMAR PETANQUE KLUBB, CAL
1/4: Monica Eriksson, Irma Gustafson, Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Anita Sidhagen, Helena Westrin, Marie Widell, BOULE VON PLATEN, BVP
1/8: Isabelle Darmanin, Harriet Peterson, Gitten Råsander, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Ulrika Alstander, Yvonne Plantin, Anette Zaklada, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

V55 Trippel
1/8: Ulf Bolve, Göran Gustavsson, Kenneth Johansson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: BengtGunnar Damberg, Per Olof Fransson, Göran Ivarsson, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

V65 Trippel
1:a Rudolf Jarz, Carlos Soto, Claes Svensson, SANDSBRO AIK, SAN
3:a Bertil Andersson, Göte Andersson, Karl-Gerhard Hultberg, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/8: Leopold Böttcher, Lars-Elis Karlsson, Christiane Negrelli, HÖGLANDETS BOULE SÄLLSKAP, HÖG

Dam Dubbel
2:a Monica Eriksson, Gabriella Karp, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
3:a Eva Bolve, Johanna Nilsson, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: Mariana Gustafsson, Anette Karlsson, BOULE CLUB ÖLAND, BCÖ

V55 Dubbel
3:a Torkil Åsenhed, Håkan Johnsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC
1/8: Ulf Bolve, Lars Lilieqvist, ROXEN PETANQUE CLUB, RPC

V65 Dubbel
3:a Per Lindroth, Ivan Stipic, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/4: Jan Berndtsson, Liselotte Berndtsson, LEJONKULAN PETANQUE CLUB, LEJ
1/8: Bertil Andersson, Göte Andersson, ALMEDALENS BOULEKLUBB, ALM
1/8: Yngve Ahl, Lars Ekh, OSKARSHAMN BOULE CLUB, OSK

Junior Mixed Trippel
2:a Isabelle Alstander, Pierre Alstander, Petter Svensson, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

Junior Mixed Dubbel
3:a Isabelle Alstander, Petter Svensson, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

Yngre Junior Singel
3:a Petter Svensson, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

Junior Trippel
2:a Jacob Andersson, Jonas Andersson, Olivia Carlén, BOULE CLUB ÖLAND, BCÖ

Junior Dubbel
1/4: Marcus Nilsson, Isabelle Alstander, KLUBBMIXADES KLUBB, MXD

Skytte J
3:a Petter Svensson, CLUB DE BOULE GRÄNNA, CDB

Skytte V55
3:a Dennis Widell BOULE VON PLATEN, BVP

Uppdaterad: 21 JUL 2018 17:29 Skribent: Jågus

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info