Hoppa till sidans innehåll

Resultat från SM i Uppsala 2011


Boule SM 2011.

Lag från Ösbf spelade hem 2 förstaplatser, 4 andraplatser, 9 tredjeplatser, 10 spelade kvartsfinal och 15 fick ge sig i 8-delen.

Skytte
Öppen klass:

3:a

Kristian Eklund IST

   

Junior:

3:a

Rebecka Bergström BVP

 

Yngre Junior Dubbel
1/4: Hugo Johansson, Isabelle Alstander, CDB, KLUBBMIX, MXD

Yngre Junior Trippel
1/4: Petter Svensson CDB, Sara Andersson, Simon Balsby, KLUBBMIX, MXD

Yngre Junior Singel
1/4: Petter Svensson, CDB

Junior Singel
1/8: Pierre Alstander, CDB

Yngre Junior Mixed
3:a Isabelle Alstander, Petter Svensson, CDB

V65 Dubbel
1/4: Carlos Soto, Claes Svensson, SAN
1/8: Göran Högberg, Arne Olofsson, HÖG
1/8: Leopold Böttcher, Christiane Negrelli, HÖG

V55 Dubbel
1/8: Göran Gustavsson, Kenneth Johansson, RPC
1/8: BengtGunnar Damberg, Göran Ivarsson, CDB

Dam Dubbel
2:a Monica Eriksson, Gabriella Karp, LEJ
3:a Emma Bergström, Rebecka Bergström, BVP

Öppen Dubbel
3:a Johan Bredin, Rasmus Kling, LEJ
1/8:
Janne Johansson, Erik Janson, IST

V65 Trippel
1:a Bertil Andersson, Göte Andersson, Kjell Andersson, ALM
3:a Sten Björklund, Asta Hägg, Solveig Löfgren, ALM
3:a Yngve Ahl, Lars Ekh, Erling Gustavsson, OSK

V55 Trippel
2:a Ulf Bolve, Göran Gustavsson, Lars Lilieqvist, RPC
1/4:
Johan Nordlander, Inger Årnfelt, Lars-Erik Årnfelt, RPC
Dam Trippel
1/4: Monica Eriksson, Irma Gustafson, Gabriella Karp, LEJ
1/8: Else-Marie Hafström, Inga- Lill Hall- Wissing, Maggan Mikaelsson, SOL

Öppen Trippel
1/4: Kristian Eklund , Janne Johansson, Edward Karp, IST
1/4: Sten Alstander, Conny Plantin, Stephane Zaklada, CDB

V65 Singel
2:a Jörgen Stening, LEJ
3:a Rudjeroi Veznaver, JOB
1/8:
Claes Svensson, SAN

Dam Singel
1:a Gabriella Karp, LEJ
3:a Eva Bolve, RPC
1/8:
Emma Bergström, BVP
1/8: Gitten Råsander, LEJ

Öppen Singel
1/8: Janne Johansson, IST

V65 Mixed Dubbel
2:a Margareta Lindroth, Per Lindroth, LEJ
1/8:
Jan Berndtsson, Liselotte Berndtsson, LEJ
1/8: Irma Gustafson, Roland Gustafson, LEJ

V55 Mixed Dubbel
1/8: Ann Gustafsson, Kenneth Johansson, RPC

Öppen Mixed Dubbel
1/4: Sten Alstander, Ulrika Alstander, CDB

Öppen Mixed Trippel
1/4: Conny Plantin, Yvonne Plantin, Göran Ivarsson, CDB
1/8: Sten Alstander, Ulrika Alstander, Stephane Zaklada, CDB

Uppdaterad: 21 JUL 2018 17:29 Skribent: Jågus

Postadress:
Östsvenska Bouleförbundet
JåGus Gustafsson, Gillesvägen 20
574 41 Vetlanda

Kontakt:
Tel: +46703285171
E-post: This is a mailto link

Se all info