Gå till innehåll
Svenska Bouleförbundet
Svenska Bouleförbundet

Org.nr ett måste

De föreningar som inte har ett registrerat organisationsnummer den 1 december 2012 kommer ej att få arrangera tävlingar. Föreningens medlemmar kommer inte heller att få delta i sanktionerade tävlingar.

Vi har vid flera tillfällen informerat om att alla föreningar måste ha ett organisationsnummer. Trots detta är det flera föreningar som fortfarande saknar organisationsnummer.

 

Följande föreningar har ett felaktigt organisationsnummer inlagt i IdrottOnline:

Eslöv Petank

Lerum Boulesällskap

Lidköpings Bouleklubb

Sibirien Club Petanque

Organisationsnummer för ideella föreningar börjar med siffran 8.

 

Följande föreningar saknar 2012-10-29 organisationsnummer:

Boliden Boule Klubb

Bolleboule

Borås Petanque Sällskap

Boulanche Petanque Club

Da Mario Idrottsförening

Don Camillo Boule Club

Hedemora Boulesällskap

Kanonkulorna

Kulklubben Bouleabaisse

Låstad Idrottssällskap

Maria Boule Klubb

Société Boule Halmstad

Sällskapet Boule Fingers

Sällskapet Kärrtorps Klotkastare Petanque

 

Hur ni skaffar ett organisationsnummer samt hur ni lägger in det i IdrottOnline kan ni läsa här Länk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster.. De föreningar som har ett felaktigt organisationsnummer inlagt måste kontakta kansliet när ni har fått ert korrekta nummer.

 

Förbundsstyrelsen fattade vid förbundsstyrelsemötet den 31/8-2/9 beslutet att de föreningar som inte har registrerat ett korrekt organisationsnummer den 1 december 2012 ej kommer att få arrangera tävlingar. Föreningens medlemmar kommer inte heller att få delta i sanktionerade tävlingar.

Publicerad: 2012-10-29

Senast uppdaterad: 2012-11-26

Sponsorer

Besöksadress

Skansbrogatan 7
118 60 Stockholm

Postadress

Svenska Bouleförbundet
Box 11016
100 61 Stockholm

Kontakta oss

08-699 64 60
kansli@svenskboule.se